Enkelihoito

.Miuku

Onko kenelläkään kokemuksia enkelihoidosta?

Millaista apua se on antanut?

15

10883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • =)=)

      Eräs huuhaan uusista muodoista.

      • pillereillä

        "terästetty" enkelihoito?


      • Sitä???
        pillereillä kirjoitti:

        "terästetty" enkelihoito?

        Musta Enkelihoitoa? Insuliinilla?


    • Hoitoalan enkeli

      Enkelipölyyn älä koske.

    • Kokenut

      Enkelioidosta on apua, kun tiedät suunnilleen, mikä mieltäsi painaa tai osaat esittää jonkinlaisen kysymyksen itsellesi, joka ohjaa hoitajaa etsimään vastausta ongelmaasi. Enkelihoitaja tekee siis sen mitä pyydät.
      Hoitoon liittyy energian tasapainottamista, regressioterapiaakin eli voidaan mennä elämäsi tapahtumissa taaksepäin etsimään vastausta. Joskus se voi löytyä lähempääkin.
      Hoitaja "näkee" kehostasi tapahtumat, jotka ovat vaikuttaneet sinuun ja intuition avulla ohjaa sinua henkiseen eheytymiseen ja energian vapaaseen virtaukseen. Enkelihoito oli minulle kokemisen arvoinen ja tosi voimakas kokemus. Sinne voi mennä eri syistä. Se tuo uusia ajatuksia ja ajattelutapoja ja uudistaa ehkä vanhentuneita asenteita eli laittaa mielen pyörälle pariksi päiväksi.

      • aivan jees

        olen saanut viidesti


      • enkeleitki
        aivan jees kirjoitti:

        olen saanut viidesti

        hoidella


      • Nimetön
        enkeleitki kirjoitti:

        hoidella

        kenkula


      • lentää liihotti
        Nimetön kirjoitti:

        kenkula

        ja ...............


      • Pyh!

        Sairasta kakkaa. Enkelit eivät ole kenenkään ihmisen maaniteltavissa, suostuteltavissa tai käskettävissä. He ovat ainoastaan Pyhän Jumalan suorassa käskyvallassa. Enkelit eivät myöskään paranna. He ovat viestintuojia Jumalalta, eivätkä he myöskään toimi spiritismin eli kanavoimisen kautta (kuten Paholaisen demonit). Kaikkivaltias ei anna enkeleitään ihmisten pelleiksi.


    • Jumalasta vai ei

      Kaikkea voi kokeilla ja tutkia...

    • Jousimies -62

      Vaihdoin työpaikkaa ja olin tosi hukassa,otin yhteyttä tuttuun kollegaan joka on opiskellut enkelihoitoa. Olimme yhteydessä netin välityksellä.Kun viestittelimme alkoi näyttö pyöriä hirvittävää vauhtiä, tiedän kuulostaa omituiselta, mutta outoja asioita tapahtuu. Seuraavana aamuna olin tosi rauhallinen, enää ei pelottanut ja ahdistanut uuteen työhön meneminen, päinvastoin mieleeni tulvi uusia ideoita miten voin auttaa itseäni sopeutumaan ja tehdä avustettavieni elämän paremmaksi. Olin ennen tosi sketpinen näihin juttuihin, mutta nyt uskon ainakini kollegani kykyihin. Jotkut asiat eivät ole järjellä selitettävissä,

      • psykoosi.

        Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.


      • Totuus ilmi
        psykoosi. kirjoitti:

        Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.

        Niin on ja suurin osa näistä psykiatrisista ongelmaisista on skeptikkoja noin 99%.


      • Anonyymi
        psykoosi. kirjoitti:

        Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.

        Joista sinä olet täydellinen esimerkki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4245
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2710
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2417
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2412
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2203
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      109
      2183
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      607
      1937
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1915
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe