Enkelihoito

Onko kenelläkään kokemuksia enkelihoidosta?

Millaista apua se on antanut?
1511493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eräs huuhaan uusista muodoista.

Äänestä
  • "terästetty" enkelihoito?

    Äänestä

  • pillereillä kirjoitti:

    "terästetty" enkelihoito?

    Musta Enkelihoitoa? Insuliinilla?

    Äänestä

Enkelipölyyn älä koske.

Äänestä

Enkelioidosta on apua, kun tiedät suunnilleen, mikä mieltäsi painaa tai osaat esittää jonkinlaisen kysymyksen itsellesi, joka ohjaa hoitajaa etsimään vastausta ongelmaasi. Enkelihoitaja tekee siis sen mitä pyydät.
Hoitoon liittyy energian tasapainottamista, regressioterapiaakin eli voidaan mennä elämäsi tapahtumissa taaksepäin etsimään vastausta. Joskus se voi löytyä lähempääkin.
Hoitaja "näkee" kehostasi tapahtumat, jotka ovat vaikuttaneet sinuun ja intuition avulla ohjaa sinua henkiseen eheytymiseen ja energian vapaaseen virtaukseen. Enkelihoito oli minulle kokemisen arvoinen ja tosi voimakas kokemus. Sinne voi mennä eri syistä. Se tuo uusia ajatuksia ja ajattelutapoja ja uudistaa ehkä vanhentuneita asenteita eli laittaa mielen pyörälle pariksi päiväksi.

Äänestä
  • olen saanut viidesti

    Äänestä

  • aivan jees kirjoitti:

    olen saanut viidesti

    hoidella

    Äänestä

  • enkeleitki kirjoitti:

    hoidella

    kenkula

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    kenkula

    ja ...............

    Äänestä

  • Sairasta kakkaa. Enkelit eivät ole kenenkään ihmisen maaniteltavissa, suostuteltavissa tai käskettävissä. He ovat ainoastaan Pyhän Jumalan suorassa käskyvallassa. Enkelit eivät myöskään paranna. He ovat viestintuojia Jumalalta, eivätkä he myöskään toimi spiritismin eli kanavoimisen kautta (kuten Paholaisen demonit). Kaikkivaltias ei anna enkeleitään ihmisten pelleiksi.

    Äänestä

Kaikkea voi kokeilla ja tutkia...

Äänestä

Vaihdoin työpaikkaa ja olin tosi hukassa,otin yhteyttä tuttuun kollegaan joka on opiskellut enkelihoitoa. Olimme yhteydessä netin välityksellä.Kun viestittelimme alkoi näyttö pyöriä hirvittävää vauhtiä, tiedän kuulostaa omituiselta, mutta outoja asioita tapahtuu. Seuraavana aamuna olin tosi rauhallinen, enää ei pelottanut ja ahdistanut uuteen työhön meneminen, päinvastoin mieleeni tulvi uusia ideoita miten voin auttaa itseäni sopeutumaan ja tehdä avustettavieni elämän paremmaksi. Olin ennen tosi sketpinen näihin juttuihin, mutta nyt uskon ainakini kollegani kykyihin. Jotkut asiat eivät ole järjellä selitettävissä,

Äänestä
  • Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.

    Äänestä

  • psykoosi. kirjoitti:

    Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.

    Niin on ja suurin osa näistä psykiatrisista ongelmaisista on skeptikkoja noin 99%.

    Äänestä

  • psykoosi. kirjoitti:

    Psykiatrisia ongelmia on suomessa todella paljon.

    Joista sinä olet täydellinen esimerkki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.Miuku kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia enkelihoidosta?

Millaista apua se on antanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu