Mikä tylevalle nyytille nimeksi?

Elikkä vaavin pitäisi syntyy 3-6vko aikana... Tytölle ollaan mietitty nimiä:
NOONA NELLA LUMILIA
NOONA MINEA LUMILLA
NOONA MELINDA LUMESSA

Pojalle:
VILLE VEETI SANTERI
RONI VILLE SANTERI
LUCA VEETI VERNERI
VILLE VERNERI
OTTO AARON SANTERI
AARON VILLE VERNERI

....lisää ehdotuksia otetaan vastaan!
17993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tähän aikaan kesästä syntyvälle tytölle pitäisi antaa jokin Heinä-nimi eikä mitään lunta. Vai onko lumi teillä jotenkin nautintoaineena?

Äänestä
  • Lumi-alkuiset nimet ovat perintö nimiä meijän suvussa...

    Äänestä

  • sadetta kirjoitti:

    Lumi-alkuiset nimet ovat perintö nimiä meijän suvussa...

    Ette sitten ole suomalaisia ja asutte muualla kuin täällä? Noista Lumi-nimistä vain tuo Lumilla löytyy väestörekisteristä.

    Äänestä

  • varma? kirjoitti:

    Ette sitten ole suomalaisia ja asutte muualla kuin täällä? Noista Lumi-nimistä vain tuo Lumilla löytyy väestörekisteristä.

    ollaan asuttu koko ihä jenkeissä ja muutettii kesän alussa suomeen... mut ollaan suomalaisia

    Äänestä

  • sadetta kirjoitti:

    Lumi-alkuiset nimet ovat perintö nimiä meijän suvussa...

    No entäs sitten vaikka sellanen nimi kuin
    Lumi Sadetta Tiedossa
    Lumi Aura
    Lumi Linko
    Lumi Kola (vois olla vaikka Cola)
    Lumi Hanki

    Onhan niitä vaikka mitä ihania nimiä jolla lapsen elämä pilata =)

    Äänestä

mutta aivan kamalia olivat nuo nimet! Tyttöjen nimet aivan järkyttäviä ja poikien nimistä ainoa järkevä oli Otto Aaron Santeri, joka itseasiassa oli tosi kaunis! Otto Aaro Santeri olisi vielä parempi!

Äänestä

Tytölle:
Noona Netta Luminia
Minea Noona Luminia
Nella Meea Luminia
Nella Noona Luminia
Noona Nella Luminia
Minea Meea Luminia
Elena Nella Luminia
Elena Netta Luminia
Vanja Noona Luminia
Vanja Veea Luminia
Vanja Viia Luminia
Vanja Nella Luminia
Vanja Netta Luminia
Vanja Vella Luminia

Luminia on ihana nimi

Pojalle:
Vili Aaro Verneri
Vili Aaro Anttoni
Roni Ville Verneri
Luka Aaro Anttoni
Otto Ville Verneri
Aaro Joel Julius
Veeti Aaro Artturi
Veeti Aaro Anttoni
Ville Aaro Artturi
Ville Aaro Anttoni
Roni Eeli Topias
Roni Aaro Artturi

Mielipiteitä näistä kiitos!

Yhdessäkään tytön nimessa ei oo R eikä S kirjainta olisko saanut olla? ainakaan noissa sun ehdotuksissa ei ollut. Siks ei noissakaan mun ehdotuksissa.

Äänestä
  • toi MEEA kuulosti tosi kivalt mut ollaan aateltu NOONAa etunimeks mut käviskö NOONA MEEA LUMILIA tai NOONA MEA LUMILIA?

    Äänestä

  • sadetta kirjoitti:

    toi MEEA kuulosti tosi kivalt mut ollaan aateltu NOONAa etunimeks mut käviskö NOONA MEEA LUMILIA tai NOONA MEA LUMILIA?

    Noona Meea Lumilia on Nätti. Etkö tykkää Luminia nimestä? mun mielestä vielä parempi ois Noona Meea Luminia.

    Äänestä

  • Sini kirjoitti:

    Noona Meea Lumilia on Nätti. Etkö tykkää Luminia nimestä? mun mielestä vielä parempi ois Noona Meea Luminia.

    tykkään ehkä enempi Lumiliasta.

    NOONA MEA LUMILIA MÄKELÄ... kuulostais hyvält...

    Äänestä

meijän vauvasta tulee
NOONA MEA LUMILIA MÄKELÄ
jos hän on tyttö

mut jos onkin poika niin miltä kuulostaisi

AARON RONI SANTERI
MIRO AARON SANTERI
MIRKO SANTERI
MISKA AARON MIKAEL
KIM CARLO SANTERI
RASMUS AARO MIKAEL
SAMU VILLE SANTERI

...ehdotuksia otetaan vastaan..

Äänestä
  • Lumilia kuulostaa likaiselta lumelta, sori vaan.

    Mites olis:

    Leea Lumumba
    Eea Limaleea
    Liia Neeanoona
    Lumene Meeanea
    Nonna Lumilenna
    Lumina Nennenooa

    Onhan näitä vaik mitä kivoja tytönnimiä..

    Äänestä

  • Rasmus Aaro Mikael kuulostaa mielestäni parhaalta!...Ja onkin tosi hieno nimi! (=

    Äänestä

  • kyllä ei voi kuin sääliä lasta joka saa noin hirveän nimen. siinä on kyllä saanut varmasti äiti yksin loistaa keksiessään moisen nimihirviön. ajattele nyt välillä lastasikin keksiessäsi nimeä, syytönhän lapsi on sitten kun kaverit nauraa nimen vuoksi.

    Äänestä

Aikas karseita nuo tyttöjen nimet. Kaksi nimeä riittäisi vallan mainiosti. Noona on outo..parempi esim. Nella Lumilia/Minea Lumilla.
Poikien nimiehdotukset ovat järkevämpiä ja laittaisin niistä itse Otto Santerin ilman Aaronia. Luca pahin!

Äänestä

Tytön nimet ovat hirveitä! Aikuisena ei olis kiva olla mikää Noona! Mut jos ette vaiha noit nimiä, ni noist paras on Noona Nella Lumilia... Lumessa on kauhee nimi, iha sama jos laittasitte vaik Pilvessä. Pojalle ihana nimi on Roni Ville Santeri tai Otto Aaron Santeri...

Äänestä

Tässä lisää ehdotuksia tuollaisen 15v. teiniäidin Corollan takapenkillä alkunsa saaneelle vanhinkolapselle. Mielestäni oikein nättejä ja sopii varmasti pikku tytöille:

Noona Uua Tuulessa
Noona Reeu Pilvessä
Noona Uyyi Rännässä
Noona Kuuo Pilvinen
Noona Kaao Tuulissa
Noona Loou Pilvilia
Noona Aao Lunta
Noona Iiu Pilvillä
Noona Kooi Auringossa
Noona Oou Kuussa
Noona Reeu Lumikinoksissa
Noona Yyu Lunta
Noona Tyyu Pyörremyrskyssä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sadetta kirjoitti:

Elikkä vaavin pitäisi syntyy 3-6vko aikana... Tytölle ollaan mietitty nimiä:
NOONA NELLA LUMILIA
NOONA MINEA LUMILLA
NOONA MELINDA LUMESSA

Pojalle:
VILLE VEETI SANTERI
RONI VILLE SANTERI
LUCA VEETI VERNERI
VILLE VERNERI
OTTO AARON SANTERI
AARON VILLE VERNERI

....lisää ehdotuksia otetaan vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu