Mikä moka

Antti Holoopainen

Mie join pullon punaviiniä ja pullon valkoviiniä
yhteen menoon. Huomasin jossakin vaiheessa, että
olin polvillani vessan pytyllä.

4

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ryytilä

      Mitä tosta nyt. Mäkin tein sen kerran. Mutta opin jotain. Tänään otan viisaasti.

    • yrjösit oikeaan paikkaan....voi voi ja nyt on pää niin kipiä..ootteko muuten huomanneet, että kaappijuopot jotka salaa lipittävät viiniä ilta toisensa perään ja syövät salmiakkia, että vanhan viinin lemu ei paljastuisi, niin viinin haju alkaa tulla ihosta läpi. Mulla viiniin ihastunut serkkulikka lipittelee illat ja salmiakki on kuulemma justiin sellainen että peittää kaiken hajun, mutta kun hän hikoilee niin vot! Kiinni jää. Huvittava tapaus.

    • hillopurkki

      No moi! En toki ymmärrä, miksi teit näin? Eihän viinistä sillä tavalla mitään iloa ole, pelkkää harmia. Luulisi sinun ikäisesi jo tajunneen sen. Olisit voinut paremmin, jos olisit kaatanut pullot suoraan vessaan! Viiniähän pitää juoda korkeintaan 3 lasillista kerrallaan, hitaasti nautiskellen! Mielellään ruuan kera.

    • toisen heikkoutta

      Sinussakin on heikko kohtasi, taatusti. Harva ihminen hoitaa alkoholistia. Kas kun ei ole helpoin työ. Meriitistä tietoakaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      263
      593
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      42
      457
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe