Työnä on suunnitella ja toteuttaa jatkuva internet-markkinointikampanja.
Kampanjan tavoitteena on lisätä tuotteidemme ja palveluittemme tunnettuutta valikoitujen yritys asiakasryhmien, yliopistojen, korkeakoulujen ja tutkimuslaitosten tutkijoiden keskuudessa ja kerätä kampusten tutkijoiden ja yritysasiakkaiden kontaktitietoja hyödynnettäväksi myöhemmissä aktivointi- ja tiedotustarkoituksissa.
Tavoitteenamme olisi löytää Internet markkinoinnistamme vastaava, osaava ja kokenut henkilö, joka voisi toimia OTO kotoaan käsin joko ohjaavana tai toteuttavana tekijänä joitain tunteja säännöllisesti viikoittain.
Markkinointi tiimiin voisi kuulua vetäjän lisäksi mahdollisesti yksi tai useampi juniori – työharjoittelija tms.
Jos haluat lisätuloja tai olet jostain syystä jo poistunut vakituisesta työelämästä ja haluaisit säännöllisen tulolähteen, niin tässä se voisi olla!
Kaikki maksutavat ainakin aluksi ovat joustavasti mahdollisia; Käteen, laskulla, verokirjalla jne.
Kiinnostunut? Jos, lähetä CV ja kerro osaamisestasi niin otan yhteyttä;
[email protected]
Itse toimimme PK – Seudulla mutta Sinä voit asua muuallakin.
Tehtävät; Asiakkaiden ja vierailijoiden sähköpostiosoitteiden kerääminen sähköpostilistat - järjestelmään Sähköpostikirjeiden suunnittelu
Personoitujen sähköpostikirjeiden lähettäminen Listojen ylläpito ja tulosten raportointi
Viestit on auettava kaikilla sähköpostiohjelmilla (muotoilematon teksti ja HTML-viestiversiot)
Viesti ja sanoma on muotoiltava asiakkaan mukaan
Viestien perillemenon seuranta
Avainsanoja: sähköpostimarkkinointi, mobiilimarkkinointi, kumppanuusmarkkinointi, internet markkinointi, online markkinointi, suoramarkkinointi, brandin rakentaminen, kampanjasuunnitelma, markkinointisuunnitelma, viraalimarkkinointi
UUTISKIRJEEN HOITAJA - Kotihommana
5
1052
Vastaukset
- tuota....
Miksi et kerro nimeäsi vaan käytät anonyymiä suomi24-osoitetta? Liekö puhtaat jauhot pussissa?
Noista kielioppivirheistä en nyt viitsi marmattaa.- Tikux
Samaa minäkin ihmettelen. Olisi kiva saada vähän tarkempia tietoja firmasta.
- Nimetön
Kysyt;
" Miksi et kerro nimeäsi vaan käytät anonyymiä suomi24-osoitetta?
Liekö puhtaat jauhot pussissa?
Vastaan:
1. Suomalaisia on n. 5.400.000
2. Suomalaiset ovat tunnetusti kulttuurisesti maailman ylivoimaisesti vihamielisin väestöryhmä
3. KUKAAN järjissään oleva yrittäjä ei kuoleman uhallakaan ilmoita omaa nimeään Suomi24 - palstoilla
- Miksi siis minäkään sen tekisin ?
- Miksi sinäkään et esiinny edes omalla nimelläsi ?
Pienkustantaja
- ......
On hienoa että teillä on yritys ja tuollainen idea uutiskirjeestä, mutta valitettavasti tämä Suomi24 on mikä on, ihmiset joita täältä löytyy on myös mitä on. Jos haluatte todella luotettavan ja asiantuntevan ihmisen töihin yrityksellenne niin kannattaisi etsiä häntä jotain muuta kautta.
Itse en etsisi omaan yritykseeni näiltä palstoilta mitään, jo senkin takia että haluaisin yritykseni otettavan vakavasti.
Täytyy myös mainita noista kielioppivirheistä. Jos kirjoituksessa on paljon kielioppivirheitä niin se laskee hyvin paljon vakavastiotettavuutta.
En halua nalkuttaa tai kritisoida tai loukata, kerron vaan oman rehellisen mielipiteeni.- Nimetön
Koettu ongelma on se, että NK. " töissäkäyvät kunnonihmiset " ei missään tapauksessa ole kiinnostunee mistään lisähommista.
Eivätkä suostu edes lukemaan jonkun lievästi lukihäiriöisen keikkaduuni tarjouksia.
Jäi siis jäljelle Suomi24. josta sieltäkin tyrkitään pois !
Mutta ehkä tuleva lama lisää kiinnostuksia ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500