taitaa olla

"""Taitaa sittenkin olla niin, että useimmat vuokraluuserit ovat pahemman kerran jumissa nykyisessä vuokraläävässään - raha ei yksinkertaisesti riitä asunnon vaihtoon, """


palstalta poimittua
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Anteeksi, olen tullut levittäneeksi väärää tietoa.
Tämän päivän hesarissa oli juttu siitä, miten vuokraluuserit toimivat.

Kun asuntojen hinnat nousevat, kannattaa tehdä tili jättämällä asunto ostamatta.

Kun vuokrat nousevat, kannattaa tehdä tili jättämällä asunto vuokraamatta.

Joten... paperinkeräysastiassa asuminen on nyt suurinta muotia.

Homma menee hesarin mukaan näin: "Tie kadulla asuvaksi alkaa usein avioerosta. Sen jälkeen tulevat masennus, rahavaikeudet, vuokrarästit ja asunnon menetys."

Ja hesarin viimekeväisen artikkelin mukaanhan avioero uhkaa ensisijaisesti köyhiä ja vuokralla asuvia, joiden liitot tuppaavat päättymään 6 vuoden jälkeen.

Että alkaa olla monilla vuonna 2002-2003 tuhnuttelun aloittaneilla muutto kohta käsillä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omistajaa kirjoitti:

"""Taitaa sittenkin olla niin, että useimmat vuokraluuserit ovat pahemman kerran jumissa nykyisessä vuokraläävässään - raha ei yksinkertaisesti riitä asunnon vaihtoon, """


palstalta poimittua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu