Amerikoiden ehdottomasti vähiten varkauksien kohteeksi joutuva moottoripyörämerkki on Harrikka. Tilaston ovat koonneet vakuutusyhtiöt.
Mistähän moinen...
Mistähän moinen...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
voip olla vaikka helvetinenkelin ajokki. ja sitten oksat pois, kun jengi löytää varkaan.
Tiedä sitten enkelipelosta tai muusta. Jenkeissä on tuhoton määrä kaikenlaisia etnisiä jengejä, jotka eivät pelkää eikä kunnioita ketään. Nämä kahjot vievät enkeliltäkin vaikka liivit jos niikseen tulee.
voihan ne liivit viedä mutta kuinka moni niistä on elossa jotka ne liivit on vienyt..satutko tuntemaan yhtään sellaista..affa
Mites on zz-toppi - satutkos tuntemaan ketään jengiläistä joka olisi kuollut liivit vietyään?
Mihis ne ne liivit vie? Piiloon jonnekki? Ai jai jai, se on ilkeemielistä puuhaa. Ottaa toisen liivit ja hihittää sitte ehkä vielä ku temppu on onnistunu.
Kyl mä oon ainaki kauheen närkästyny jos joku pöllii mun rintaliivit.
Olisko varastetut suhteessa rekisteröityjen määrään...?
Veikko Vennamo sanoi aikoinaan, että markalla saa monenlaisia tilastoja.
Asia lienee niin, että Jenkeissä on huimasti enemmän muita motskareita kuin Harrikoita. HD:t ovat kaikki isoja noin tonnisia pyöriä. Kun tehdään luetteloa sanokaamme, piikeistä ylöspäin mukaan lukien endurot sun muut, on selvää, että Harrikoita on koko määrästä aivan mitättömän vähän. Siitä johtuu tilastoharha!
harleyt ovat helppoja jäljittää öljy vanan perusteella ......