Niin että mitä varten noissa joissain tuontikoneissa mm. Englannissa on ohjaamon katolla Tuollainen Safari-mallin kattoteline? Ikinä en ole kuvissa nähnyt niiden päällä mitään tavaraa.
Tuontikoneissa kattoteline?
6
1685
Vastaukset
- jaapetti
osassa ainakin on ilkivalta suojat siel katolla.mulle tuli viikko sit kone englannista.itte tuunasin sinne ylös valoja kiinni
- eli siis ilkivaltasuojat
Siis käytännössä tarkoittaa mitä?
- jaapetti
luulisin et siint saa alas jotkin suojat ikkunoiden eteen.voin olla kyl väärässä..
laitas linkki mis näkyy semmoinen teline mitä tarkoitat- mitään näkemistä ole
mutta jos joku löytää sellaisen kuvan koneesta missä on sellaiset suojat paikalla niin vois laittaa linkin. Kyllä mm. pk-seudullakin monella työmaalla olis hyvä olla suojat. Kaverilta meni kolme lasia vuoden aikana siellä.
- Saetkae
mitään näkemistä ole kirjoitti:
mutta jos joku löytää sellaisen kuvan koneesta missä on sellaiset suojat paikalla niin vois laittaa linkin. Kyllä mm. pk-seudullakin monella työmaalla olis hyvä olla suojat. Kaverilta meni kolme lasia vuoden aikana siellä.
Tässäpä jokunen:
http://www.jcb-digger.com/
http://www.excavator-machine-protection.co.uk/home.asp
http://www.tanmill.co.uk/
- suoja
Tuolla isossa maailmassa käytetää suojia jotka lukitaan lasien (hytin) ympärille estämään töhrintää ja ilkivaltaa.Tämä suojat kerätään ao telineeseen työskentely ajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301355
- 101876
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13511ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381