kellään kokemuksia kasisarjasta? kävin kokeilemassa 210 kasia ja olihan se aika hiljainen ja mukava, herkät vivut ainaki vanhempiin verrattuna. toimivuudesta ei taida oikeen vielä tietää kukaan kun ovat niin tuoreita tapauksia? hyvä näkyväisyys ja puomi nousee todella pystyyn mikä on hyvä ahtaissa paikoissa. moottorin koko kasvanut melkein litralla, hyvähyvä.
komatsu
dash-8
2
630
Vastaukset
Älä sotkeennu niihin komatsuihin.. kallis ei aina ole hyvä/paras
- sekaantunut
komatsuihin olen sekaantunut jo monta vuotta sitten ja hyviä on ollut. toista mieltä tosta hinta/laatusuhteesta. hyvä ja halpa pitää ostaa erikseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4326158- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543986
- 743934
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33606SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1923541Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213264Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432299