chihu merkkailee, apua!!!

meillä on puoli vuotias chihu-uros, joka merkkailee. miten sen saa loppumaan? matolle ruiskutettu hajuvesi tai etikka ei auta. kuinka kauan ne merkkailee sisälle?
4279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos se jo tuossa vaiheessa merkkailee niin pahenee vaan kun vanhenee... auttaskohan kivesten poisto??

Äänestä

Käy lukemassa chihujen merkkailusta enemmän
chihuahua.cjb.net:in foorumilla.
Chihuilla etenkin uroksillä ikäväkyllä on tätä taipumusta.

Siihen ei aina auta mikään, ei leikkaus (pallit pois), eikä sisäsiisteyskasvatus, eikä
välttämättä mikään pesuaine eikä hajunpoistaja.
Nimimerkki kokemusta on.

Äänestä
  • Jos ei urosta ole tarkoitus käyttää näyttelyissä tai jalostukseen,pallit pois,niin merkkailu loppuu.

    Äänestä

Kastrointi auttoi meillä molemmille uroksille. Merkkailua katseltiin pari vuotta ja mattoja pestiin ja verhoja. Ikävää oli tehdä se, mutta mikään muu konsti ei tehonnut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

meillä on puoli vuotias chihu-uros, joka merkkailee. miten sen saa loppumaan? matolle ruiskutettu hajuvesi tai etikka ei auta. kuinka kauan ne merkkailee sisälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu