Odotat mun palaavan

Kaikki on taas kuin ennen
kun sä kerrot rakastavasi on
sanoistasi sydämeni sekaisin

odotat mun palaavan mutta
miksi palaisin ehkä siksi
että rakastaisin vieläkin

onko rakkautein aitoa vai
luulenko vain kun en ota
vastaan onnea jonka nyt sain

kaiken jälkeen en luottaa
voi rakkauteen en usko että
kestävää tästä mä saisin

on tiemme eronneet aika kulkea
erisuuntiin ja löytää onnemme
ymmärräthän sen rakkaani.
10667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

...luottamuksen menettäminen on pahinta mitä ihmissuhteessa voi tapahtua...

Runosi on pieni tarina. Hienosti kirjoitettu.

Äänestä
  • elämästä ja elämän vaiheista.Luottamuksen takaisin saaminen on hyvin vaikeaa mutta ehkä kuitenkin mahdollista.Sydämellinen kiitos kommentistasi ja käynnistäsi!Mukavaa illan jatkoa!

    Äänestä

...näkee, että sydämesi pohjasta mietiskelet asiaasi.
Toivon onnellista lopputulosta sinulle : )

Äänestä
  • sitä ei ole vielä kertonut sydämeni eikä järki niin ehkä täytyy vielä odottaa jonkinlaista päätöstä.Jotenkin vain tuntuu että unohtaminen ois järkevää ja sitten aloittaa uudestaan jos vaikka kohtaisi aidon rakkauden.Sydämellinen kiitos kommentistasi ja käynnistäsi!Ihanaa illan jatkoa!

    Äänestä

Tiedätkö - minulla herää aina jonkunlainen halu suojella Sinua, ottaa selkäni taa ja sanoa kaikille ettei meidän RL:ää saa kiusata!!!
Mutta kuitenkin - luulen että vain tosi vahva ihminen voi kirjoittaa noin...

Pidän tyylistäsi!

Äänestä
  • en voi mitenkään tarpeeksi kiittää tuosta sanoin kuvaamattoman kauniista kommentistasi!Sydämellinen suuri kiitos sinulle ja lämmin halaus iltaasi!♥

    Äänestä

Hyvin ristiriitainen viesti,,, mutta kuvaava
tunteiden ristiaallokko..
On aika kulkea eri teitä ja kuitenkin ..rakkaani!

Eteenpäin kulkemisen kipua enne kuin jossain hellittää..

Lempeää iltaa toivon, R_lahja ! :)

Äänestä
  • kulkea erisuuntiin ja löytää jotain uutta elämään.Vaikka uusia ihania ystäviä.Sydämellinen kiitos kommentistasi ja käynnistäsi!Ihanaa illan jatkoa!

    Äänestä

olet tienhaarassa, sitä ei voi olla huomaamtta.
Annat aikaa ja tilaa tunteille ja pian huomaat hengittäväsi taas ilman kipua.

Äänestä
  • jos vaikka ajatukset selkiintyisivät ja saisi vihdoin tietää mikä on oikein.Sydämellinen kiitos kommentistasi ja käynnistäsi!Ihanaa päivän jatkoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakkaudenlahja1 kirjoitti:

Kaikki on taas kuin ennen
kun sä kerrot rakastavasi on
sanoistasi sydämeni sekaisin

odotat mun palaavan mutta
miksi palaisin ehkä siksi
että rakastaisin vieläkin

onko rakkautein aitoa vai
luulenko vain kun en ota
vastaan onnea jonka nyt sain

kaiken jälkeen en luottaa
voi rakkauteen en usko että
kestävää tästä mä saisin

on tiemme eronneet aika kulkea
erisuuntiin ja löytää onnemme
ymmärräthän sen rakkaani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu