ei käynisty

Kannettava ei käynnisty kuin että kovalevy lähtee pyörimään tuulettimet ei eikä käynnisty edes biossiin asti. vaan kone sammuu. Voiskoha olla kellä jotain tietoa?
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sellainen kikka kolmonen on olemassa, jossa otat läppärin akun ja virtaliittimen irti, olet "käynnistävinäsi" konetta painamalla käynnistyskytkintä muutaman sekunnin, sitten virtaliitin kiinni ja uudelleen käynnistyskokeilu. Lähteekö?

Jos ei lähde, niin sittenhän se on rikki.

Äänestä

on varmaan tietoa melko pian, kun kiikutat pajalle.

Tieto voi olla sekin että monet läppärit on aika lyhytikäisiä nykyään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysytään mm kirjoitti:

Kannettava ei käynnisty kuin että kovalevy lähtee pyörimään tuulettimet ei eikä käynnisty edes biossiin asti. vaan kone sammuu. Voiskoha olla kellä jotain tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu