soitin A6 audiin?

Mistähän kannattaisi alkaa katselemaan cd-soitinta audiin (A6 vm. 1995)? Autossa Audin oma radio/kasetti -soitin. Jos soittimen irroittaa siihen jää aika iso reikä. Eli saako jostain alkuperäistä cd-soitinta edullisesti (käytettykin käy), vai pitääkö alkaa miettimään jonkinlaista sovitekappaletta ja normaalikokoista soitinta.
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Helpointa saattaa olla liittää tuohon Audin oma tai yhteensopiva CD-vaihtaja, jos laite muuten tuntuu hyvältä. Ainakin uudemmissa Audeissa käytetään tehtaan radion kanssa aktiivikaiuttimia, joten radion korvaaminen on aika työlästä ja kallista, jos joutuu vaihtamaan kaiuttimia, uusimaan johtoja yms.

En osaa äkkiseltään sanoa mistä vuosimallista alkaen tehdasradioihin voi liittää vaihtajan, mutta ainakin uudempiin onnistuu, ks. esim.:

http://www.add-a-cdchanger.co.uk/acatalog/Audi_A6_S6___without_Pre_installed_CD_Lead.html

Äänestä

Tuolta ebay.de:stä löytyy käytettyjä n300€ hintaan, niinkuin joku tuolla alempana jo mainitsikin. Täytyy vaan katsoa että lähettävät muuallekin kuin saksaan. Riippuen paketista noin 20€ tulee lähetyskuluja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jupe kirjoitti:

Mistähän kannattaisi alkaa katselemaan cd-soitinta audiin (A6 vm. 1995)? Autossa Audin oma radio/kasetti -soitin. Jos soittimen irroittaa siihen jää aika iso reikä. Eli saako jostain alkuperäistä cd-soitinta edullisesti (käytettykin käy), vai pitääkö alkaa miettimään jonkinlaista sovitekappaletta ja normaalikokoista soitinta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu