Oletteko nähneet

Broadway-musikaalin ?? Yritin itseasiassa saada lippuja Ticketmasterin kautta WICKED-musikaaliin, mutta tuntui olevan kaikki näytökset loppuunmyytyjä. Olemme Nykissä neljän viikon päästä, eikä tuohon Lion Kingiinkään enää kovin hyviä paikkoja saanut, mutta ok-paikat kuitenkin. Hintaa tuli noin 80 egeä/nenä.
Mutta siis : onhan se Lion King upea, onhan .... : )
91075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toisinaan Ticketmaster väittää loppuunmyytyä, vaikka lippuja on jäljellä muiden välittäjien tai itse teatterin kautta.

Äänestä
  • En nyt enää muista minkä muun foorumin kautta yritin tilausta, muistaakseni teatterin omilta sivuilta, mutta sieltä kautta liput olisivat esim Lion Kingiin maksaneet n. 140 egeä/kpl. Ero on aikamoinen, kun on useammasta henkilöstä kysymys. Vaikka kuinka onkin kysymyksessä "once in a life time"-juttu, niin valitettavasti budjetissa tulee kuitenkin jossain vaiheessa katto vastaan. Ticketmaster on ainakin luotetta, meidän Lippupalvelun "sisar" . Suosittelen ! Ainoa, mikä vähän nyppii on se, että ei-US asiakas ei saa lippua sähköpostilla etukäteen, vaan se on lunastettava paikanpäällä, esityspäivänä.

    Äänestä

  • broadwaybox.com, playbill.com, theatermania.com.

    Ohjeet koodien käyttöön ko. sivuilta. Lion Kingiin ei taida olla kuitenkaan koskaan olla alennuslippuja saatavilla.

    Äänestä

Broadwaylla niitä lippuja tyrkytettiin jatkuvasti, saman päivän näytöksiin edullisesti. Sen kuin vaan valitsee mitä halua nähdä, ja sit ehtolla muzikaalia kattoon. Ticketmasterilla ei käytännössä tee mitään.

Äänestä

vaan kyselen ? Eikö ole ketään joka New Yorkin matkallaan olisi eksynyt myös Lion King-esitykseen ? Kun niitä alennuslippujakin nyt kuulemma niin helppo on saada ... ;-)
Olisi kiva kuulla myös jonkun suomalaisen kommentteja, hyviä arvostelujahan tuolta netistä kyllä jenkkikatsojilta löytyy.

Äänestä
  • Kävin itse kolmisen vuotta sitten new yorkissa ja kävin katsomassa tuon lion king -musikaalin. Se on kertakaikkisen upea, suosittelen ehdottomasti! Itse sain lipun ilmaiseksi, mutta olisin kyllä maksanut tuon 80€ - oli se niin mahtava.

    Äänestä

Nyt halvalla liput Wicked -musikaaliin. Minulla on kaksi lippua ti 24.8.2010 päivälle myynnissä. Liput ovat yhteensä 15€. Musikaali alkaa klo: 19. Paikat ovat parveke vasen, rivi 1 ja paikka 624 ja 625. Lähetän liput postissa ja tai lähellä asuvat voivat saada suoraan kädestä. Maksu tapahtuu käteen tai tililleni, kun otat yhteyttä niin se selviää.

Milka 044-5115091
Uusikaupunki

Äänestä
  • Esitys esitetään Helsingin kaupunginteatterissa.

    Äänestä

Pariisin Disneylandin hampurilaisravintolassa nähtiin saman Broadway-siirapin lyhennetty versio. Se riitti oikein hyvin. Lapsetkin tykksi ennemmän niistä hampurilaisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LION KING- kirjoitti:

Broadway-musikaalin ?? Yritin itseasiassa saada lippuja Ticketmasterin kautta WICKED-musikaaliin, mutta tuntui olevan kaikki näytökset loppuunmyytyjä. Olemme Nykissä neljän viikon päästä, eikä tuohon Lion Kingiinkään enää kovin hyviä paikkoja saanut, mutta ok-paikat kuitenkin. Hintaa tuli noin 80 egeä/nenä.
Mutta siis : onhan se Lion King upea, onhan .... : )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu