Mistäköhän tulee vauvalle näppyjä kasvoihin?? Eihän pikkuvauvalla ( 2 kk) finnejäkään voi olla? :-P Niitä on poskissa ja päälaellakin.
vauvalla näppyjä
kasvoissa ???
3329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meille sanottiin neuvolassa, että kasvojen alueelle tulee juuri parin kuukauden iässä kuvailemiasi finnin tyyppisiä näppyjä.. Ovat jotain hormonaalisa ja normaaleja tuossa iässä. Joten älä huoli, ja jos vauva on muuten terve ja normaali, niin ei syytä huoleen.. =)
t. 4 viikkosen pojan äiti
ja lähtevät tosiaan jonkin ajan kuluttua pois. Joskus sanotaankin, että sekä ristiäis- että rippikuvassa naama kukkii yhtä pahasti :)
ihan normaalia tuo näppylöitten tulo,löysin apteekista rasvan jolla saa ne vähenemään.ainakin meillä auttoi,harmi että löysin rasvan vasta ristiäisten jälkee.=)sillä lähtee myös karsta=) eli tällänen:DUCRAY KELUAL emulsion.