Tässä ajatellen seuraavan vuoden abiristeilyä ja varausta tehdessä, kuinka paljon suunnilleen teidän abi-risteilynne maksoi?
Kysymys abeille
sflöks
4396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos nytten oikein muistan, niin hinta taisi olla 92€. Hinta olisi ollut muuten muistaakseni jotai 8x€, mutta kun pari valvojaa piti kustantaa mukaan niin hinta nousi sitten vähän päälle 90€.(Vaikka kaikkien on oltava vähintään 18v, niin 20 abia kohti piää olla 1 valvoja)
Itse olin siis Mariellalla, ja hintaan sisältyi illallinen (siis perus buffet) ja aamiainen.
Risteily kesti sen ~24h.
Meillä oli 94€ sisältäen buffetin ja aamiaisen (ja hytti oli 5 kannella!!) Silja Europalla. Käy kattomas www.abiristeilyt.fi sieltä löytyy ainakin niiden järjestämille risteilyille hinnat.
oli sen 85 euroa, sitte jokainen makso jonku 5 euroa lisää että saatiin valvojat messiin, ja lisäksi tietysti noin 60 euroa junalippuun..kallis reissu oli, mutta kyllä kannatti maksaa, niin hauskaa oli:D:D
makso laivamatkat eestaas Viroon, Sokos Hotel Virussa yksi yö ja aamiainen yhteensä 49e. Erittäin siistit ja mukavat hotellihuoneet. Tollaset edellämainitut "viralliset" 24h abiristeilyt vetää ihan älyttömästi välistä, koska mikään noin lyhyt risteily ei todellisuudessa maksa noin paljon.
Kannattaa tutkia rauhassa eri vaihtoehtoja eikä langeta siihen ekaan googlesta ponnahtavaan abiristeily-linkkiin. Säästätte selvää rahaa eikä valvojiakaan tarvita