Hiihtoliitto sucks

HL sahaa omaa oksaansa

Hiihtoliito sen toimihenkilöt ja johtajat eivät koskaan näe mitään vikaa omassa toiminassaan. Nuoria ja vanhempiakin urheilijoita ollaan heti kyllä rankaisemassa, eikä koskaan aseteta kyseeenalaiseksi omia toimiaan. HL:n johto on vanhoja jääriä....johto uusiksi esim SDP:n uhoamalla linjalla => Nuoria naisia johtoon.

2

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vapautta nuorille

      Aika kummallista että nuoret ei saa pitää hauskaa.

      Kyllä huipuille pitää antaa vähän omaakin tilaa.

      Harrin kommentit tullessa taisi pitää oikeesti paikkansa.

      Pitäisiköhän Hiihtoliiton johto laittaa vaihtoon, ottaa tilalle jo uudet nykyaikaa katsovat nimet.

      Nyt tulee vanha neuvostoliiton aika mieleen.

      Tsemppiä Harri Ollille!!!
      Ps. laitetaan boikotti pystyyn jos Harri ei tule Lahteen hyppäämään.
      Taitaisi olla Hiihtelijäliitolla varat vähissä kun 20 000 henkeä jäis pois Selältä..

      • Urpo...

        En kyllä boikotoi kisoja sen takia ettei Harri Olli sinne pääse, päinvastoin nyt sinne kannattaakin lähteä kun ei se vähä-älyinen urheilija-tollo ole siellä. Sitten kun Harri Olli oikeasti edes voittais jotain niin silloin ymmärtäisi tuollaisen käytöksen.joku säkällä voitettu hopea ei tee siitä vielä suurta urheilija persoonaa. ei taida pojalla olla edes maailman-cup osakilpailu voittoa taskussaan. Esim. Nykänen voitti jatkuvasti jotain vaikka olikin milloin missäkin kunnossa, ja sen takia vuoksi voinukin mennä salpaus-selkä boikottiin. se oli sentään suuri voittaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3212
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1291
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      176
      1218
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      817
    Aihe