Tietokonetuuletin helpottaa

Hellettä helpottaa, jos vanhasta käytetystä tietokoneesta irrottaa tuulettimen. Tietokonetuuletin on melko äänetön, varsinkin jos sitä käyttää ohjetta alemmaalla jännitteellä.

http://sentit.net
1977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se on elektroniikkatuuletin, jos ihan tarkkoja ollaan. Käytetään muissakin laitteissa kuin vaan tietsikoissa. Mä en lähtis kuitenkaan toimivasta tietsikasta tai tarkalleen sen virtalähteestä irrottaan tuuletinta. Meinaan siis jos tietsikka on kunnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helteessä kirjoitti:

Hellettä helpottaa, jos vanhasta käytetystä tietokoneesta irrottaa tuulettimen. Tietokonetuuletin on melko äänetön, varsinkin jos sitä käyttää ohjetta alemmaalla jännitteellä.

http://sentit.net

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu