E90 communicator ja GPS

kertokaahan asiaa tuntevat, miten saisin uuden kommarini ottamaan yhteyden GPS-satellitteihin? Olin sitten ulkona ja kuinka hyvällä säällä tahansa niin aina GPS-paikannusta tehtäessä ensin:
1) haetaan satelliitteja
2) GPS ei käytettävissä
3480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan sinulla käytössä netti silloin kun käytät tuota gepsiä? Minulla ei mitään ongelmaa kun käytän, tietty sisällähän se ei löydä satelliitteja...

Mutta ei kyllä ole paras mahdollinen gps mutta välttää jos ei paljoa tarvitse :)

Äänestä
  • johan läks toimimaan!!

    Äänestä

  • Hei,
    Minä olen myös yrittänyt saada laitetta toimimaan.
    Mihin nettiyhteyttä tarvitaan, eikö tuo yhteys sateliitteihin ole suora puhelimesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuno2008 kirjoitti:

kertokaahan asiaa tuntevat, miten saisin uuden kommarini ottamaan yhteyden GPS-satellitteihin? Olin sitten ulkona ja kuinka hyvällä säällä tahansa niin aina GPS-paikannusta tehtäessä ensin:
1) haetaan satelliitteja
2) GPS ei käytettävissä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu