moottorin vikavalo

Onko kellään muulla samaa ongelmaa, että valo syttyy pitkissä kiihdytyksissä esim. moottoritien liittymässä hetkeksi ja sammuu taas isommalle vaihteelle vaihdettaessa ja toisinpäin? Mikä on vikana? Vähän outoa? Ja onko totta, että vikakoodin pystyy lukemaan itse jollain ihmeellisellä keinolla? Miten?
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mahdollisuuksia on monia, itselläni teki vastaavaa kiusaa: ilmamassamittari. Eli se palikka putsarin jälkeen mihin menee se lattajohto. Mutta se vian etsintä on niin helppo juttu näinäpäivinä, että käyppä korjaamolla, ne pistää narut kiinni ja katsoo mikä on hälyytys. Ei tarvi olla merkki korjaamo, vaan asiallinen paikka asiallisilla masiinoilla. Itselle ei maksanut vian esintä tietokoneella mitään, kysyttiin vaan vian löydyttyä tilataanko uusi vai etsitäänkö kolariosaa...Eikä ollu pakko edes jatkaa hommaa eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2.0i 8v kirjoitti:

Onko kellään muulla samaa ongelmaa, että valo syttyy pitkissä kiihdytyksissä esim. moottoritien liittymässä hetkeksi ja sammuu taas isommalle vaihteelle vaihdettaessa ja toisinpäin? Mikä on vikana? Vähän outoa? Ja onko totta, että vikakoodin pystyy lukemaan itse jollain ihmeellisellä keinolla? Miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu