Hei!
Voisiko joku kertoa, mikä on nimeltään laite, jolla voi katsoa digilähetyksiä kannettavalla tietokoneella kaapelitaloudessa? Tarkoitan sitä, joka tökätään USB-paikkaan. Jos tiedät hyvän mallin ja/tai myyntipaikan, niin ottaisin senkin tiedon kiitollisuudella vastaan :)
Terv. kaapelitalous, Helsinki
Digikortti kannettavaan
12
550
Vastaukset
- kaapelitalous
Ja tietysti halvinta mallia ollaan etsimässä, koska ollaan köyhiä ja kipeitä... :)
Vähän aikaa sitten USB-C malleja en löytänyt kuin Äniseen, jota ei voi suositella.
Helsingissä kannattaakin ostaa T-malli, joita löytyy useita, ja osa melkein toimiikin. Nebula lähinpänä toimintaa. Verkkokaupan Fujitechia kokeilen seuraavaksi.- kaapelitalous
Mikä on T-malli? Toimiiko se kaapelitaloudessa?
Mitä noista pitää olla valmis maksamaan noin ylipäätään? Halpaa siis etsimme, koska katsomme tv:tä vain ma-pe ja silloinkin tosi vähän. kaapelitalous kirjoitti:
Mikä on T-malli? Toimiiko se kaapelitaloudessa?
Mitä noista pitää olla valmis maksamaan noin ylipäätään? Halpaa siis etsimme, koska katsomme tv:tä vain ma-pe ja silloinkin tosi vähän.Welho lähettaää myös T-signaalin verkossaan. Ei tosin välttämättä ikuisesti. Hintahaitari on 20-200 €, ja mikään ei toimi 100%.
- kaapelitalous
Phoca55 kirjoitti:
Welho lähettaää myös T-signaalin verkossaan. Ei tosin välttämättä ikuisesti. Hintahaitari on 20-200 €, ja mikään ei toimi 100%.
En ole kuullutkaan tuosta Welho-asiasta. Ehkä haen jostain tuollaisen halvan T-mallin. Mikähän olisi paras myyntipaikka asioida halpuusmielessä?
kaapelitalous kirjoitti:
En ole kuullutkaan tuosta Welho-asiasta. Ehkä haen jostain tuollaisen halvan T-mallin. Mikähän olisi paras myyntipaikka asioida halpuusmielessä?
http://www.verkkokauppa.com
ja
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/26388
Ja siis varsinaisesti C-mallit on tarkoitettu kaapeliin.- kaapelitalous
Phoca55 kirjoitti:
http://www.verkkokauppa.com
ja
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/26388
Ja siis varsinaisesti C-mallit on tarkoitettu kaapeliin.Onko jotain ongelmia odotettavissa, jos käyttää tuota T-mallia kaapeliverkossa?
kaapelitalous kirjoitti:
Onko jotain ongelmia odotettavissa, jos käyttää tuota T-mallia kaapeliverkossa?
Nyt on muistaakseni luvattu ainakin 2009 loppuun asti, mutta velhon sivuilla tarkempaa tietoa.
C:llä on enemmän varsinkin maksukanavia.
Toisaalta T-boksi saattaa toimia myös kunnollisella sisä-antennilla.- kaapelitalous
Phoca55 kirjoitti:
Nyt on muistaakseni luvattu ainakin 2009 loppuun asti, mutta velhon sivuilla tarkempaa tietoa.
C:llä on enemmän varsinkin maksukanavia.
Toisaalta T-boksi saattaa toimia myös kunnollisella sisä-antennilla.Meillä katsotaan lähinnä Ylen kanavia ja nelosta ja niitäkin tosi vähän.
Ovatko nämä laitteet toimintakykyisiä vain Suomessa vai voiko niillä katsoa tv:tä muissakin maissa? - kaapelitalous
kaapelitalous kirjoitti:
Meillä katsotaan lähinnä Ylen kanavia ja nelosta ja niitäkin tosi vähän.
Ovatko nämä laitteet toimintakykyisiä vain Suomessa vai voiko niillä katsoa tv:tä muissakin maissa?Vastaukset olisivat edelleen tervetulleita!
- reiksa
kaapelitalous kirjoitti:
Onko jotain ongelmia odotettavissa, jos käyttää tuota T-mallia kaapeliverkossa?
..se T-malli ei vain toimi kaapeliverkossa.
- ...edelliseen:
reiksa kirjoitti:
..se T-malli ei vain toimi kaapeliverkossa.
welhossa toimii, koska se lähettää t-tavaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä742289Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502219SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622025Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171801Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön861228Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741133HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a362931005Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T321948Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah99904- 57843