kertokaapa kokemuksianne kyseisestä hotellista?
NH Imperial Playa
5
560
Vastaukset
- aamiaiskokemukset
Ollaan asuttu siinä lähellä ja poikettu siellä ihmetelemässä. Tyylikäs ja tasokas, erinomaisella paikalla, ranta aukeaa edessä ja ainakin Aurinkomatkat myy kohdetta merinäköalalla. Matkaa Sta Catalinan puistoon vajaa kilometri ja siitä keskustaan isoille tavarataloille toinen mokoma. Oma seuraava matkamme Palmasiin suuntautuu todennäköisesti Imperialiin, koska arvostamme kunnon aamiaista. Puolihoitoon ei kannata investoida, edullisia ja mukavia ruokapaikkoja on lähellä ja kauempana.
Jos päivällä tapakset kiinnostaa, Imperialista oikealle, kulmasta vasemmalle ja ylös paikallisalueille rantakatua pitkin, sieltä löytyy edullisia pikkupaikkoja. Toki myös muualta lähikortteleista ja pitkin kaupunkia.
Imperialin edessä rannassa järjestettiin viime uudenvuoden aattona huikea ilotulitus, joka myös televisioitiin. Väkeä oli ranta turvokissa, viimeiset heräili meidän silloisen hotellin (Luz Playa) parvekkeen lähellä rannassa aamulla, kun rantaa jo puhdistettiin.- 123
kiitos kivasta kuvauksesta, viikon päästä ollaan siellä.
- "Aamiaiskokemukset"
123 kirjoitti:
kiitos kivasta kuvauksesta, viikon päästä ollaan siellä.
Oikein hyvää matkaa teille! Jos ehdit, kerro kokemuksiasi Imperialista. Las Palmas on Kanarian kohteiden eliittiä, siisti, tasokas ja monipuolinen kaupunki. Ilmeisen hyvin myyty, koska vain muutamia paikkoja on enää tarjolla kevätkaudelle. Snif.
- 123
"Aamiaiskokemukset" kirjoitti:
Oikein hyvää matkaa teille! Jos ehdit, kerro kokemuksiasi Imperialista. Las Palmas on Kanarian kohteiden eliittiä, siisti, tasokas ja monipuolinen kaupunki. Ilmeisen hyvin myyty, koska vain muutamia paikkoja on enää tarjolla kevätkaudelle. Snif.
Yleensä on keväällä tehty joku kaupunkimatka, nyt ensimmäistä kertaa "lämpimään". Kerron kyllä, että millaista oli, mutta meillä saattaa olla hieman valtavirrasta poikkeava maku.. ;)
- 123
123 kirjoitti:
Yleensä on keväällä tehty joku kaupunkimatka, nyt ensimmäistä kertaa "lämpimään". Kerron kyllä, että millaista oli, mutta meillä saattaa olla hieman valtavirrasta poikkeava maku.. ;)
Las Palmas on hieno kaupunkikohde. Rantapäiviäkin voi viettää, jos raaskii tehdä niin. Itse kävin vain uimassa. NH Imperial Plya on sen verran rannassa, että uimaan voi mennä helposti.
Kannattaa ostaa bussilippu ja kierrellä kaupungissa. Vanhaan osaan on matkaa kuitenkin aika lailla, bussilla pääsee hyvin ja samalla näkee kaupunkia. Hinta on 5,80/10 matkaa. Keskeiset bussilinjat menevät hyvin läheltä hotellia, viimeistään Santa Catalinan puistosta pääsee mukaan. Las Canterasin rantaa riittää myös käveltäväksi, välillä voi pysähtyä virkistäytymään.
Halvin illalinen viineineen kahdelta oli 20 euroa, kallein tuplasti tämän. Pikaruokapaikkojakin on paljon. Shoppailla voi, jos jaksaa. Lämpöä oli ainakin meillä riittävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341947Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28891- 69855
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259732Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64717- 10696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132673- 26649
- 77648
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.201640