kuink paljon

..noin suurin piirtein menee 6 kk vauvalla? Olen lopettamassa imetystä, niin haluisin siksi tietää.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä neuvolan neuvoista, mutta meillä käytännössä vauva söi ton ikäsenä n. 1-1,2 l / vrk, josta noin reilu puolet korviketta.

Äänestä

meni n.700ml/vrk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korviketta kirjoitti:

..noin suurin piirtein menee 6 kk vauvalla? Olen lopettamassa imetystä, niin haluisin siksi tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu