siis kun mä olen ostanut sieltä siniperästä firman niin kun mä lähden pois sieltä kun mä olen kaymässä siellä omalla autolla nii se liike menee kiinni vaikka mä en haluu sitä ja mulla on auki-kyltti nii se menee kiinni ja työntekijät lähtee kotiin. niin mikä neuvoksi??
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...täytyy olla esimies simisi lisäksi. Tämä henkilö pyörittää yritystä silloin, kun oma simisi ei ole paikalla. Esimieheksi voit ylentää työntekijän, jolla on tarpeeksi ansiomerkkejä.:-)
no kun se ei toimi vaikka mulla on niitä peräti 2 ja molemmat hoitaa liikettä
on se ja mä oon valinnut sueltä johda yritystä hoida liikettä mutta se menee aina kiini ja ne työntekijät lähtee kotiin
...sanoa, että siinä tapauksessa jos sinulla on esimies (tarvitset vain yhden), niin silloin tuo kiinni meneminen on normaalia. Kun kuitenkin kotoa käsin tarkastat liikkeen tilanteen tai käyt jollakin toisella simillä yrityksessäsi, niin huomaat että se on auki, niinkuin pitääkin. Tosin se mitä kukakin tuolla yrityksessä tekee, voi olla hivenen sekaisin.:-)
okei kiitos kauheasti! kysyin vaa sen takii koska sitte ku se on kiinni nii se ei tuota rahaa. kiitos kumminkin