Iskunvaimentajan yläpään kumi

__Essu__

Hei!
Osaako joku kertoa, mitä suunnilleen maksaa iskunvaimentajan yläpään kumi Clion etupyörään? Kuulostaako 89€ kohtuulliselta?

Käytin eräässä autoliikkeessä Clion huollossa, jotta katsastus menisi kerrasta läpi. Piti olla kunnossa. Katsastusmiehen mielestä Cliossa oli kuitenkin etupyörän välityksessä jotain häikkää, kun se ilman auton painoa lonksui. Vein auton uudelleen huoltoon ja vaadin ilmaisen työn, kerran eivät olleet ensimmäisellä kerralla vikaa huomanneet. Nyt siis hankinnassa on iskunvaimentajan yläpään kumi hintaan 89€. Turhauttavaa viedä autoa huoltoon, kun ei ymmärrä näistä asioista mitään ja epäilyttää, että miten pahasti joutuu huijatuksi. Ehkä turhaa epäluuloisuutta, mutta kuitenkin.

4

659

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • renurane

      Suojakumit maksaa 8,50 euroa pari ja tukilaakeri kumilautanen vähän auton iästä ja mallista riippuen 34,50-48,80eur/kpl.Katso itse varaosaliikkeen osahinnat netistä.

      • __Essu__

        Kiitos vastauksesta!
        Katsoisin jos osaisin... Mistä varaosaliikkeestä näitä voi katsoa kun en löydä minkään firman sivuilta mitään hintoja?


      • täältä
        __Essu__ kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta!
        Katsoisin jos osaisin... Mistä varaosaliikkeestä näitä voi katsoa kun en löydä minkään firman sivuilta mitään hintoja?

        www.motonet.fi


      • __Essu__
        täältä kirjoitti:

        www.motonet.fi

        !!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      877
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe