palsta on tämä palsta. Aidot kirjoittajt ja keskustelijat puuttuvat tai käyvät vain harvoin. Keskustelujen aloituksia on paljon, mutta ne ovat vain toistoja yksinäisen pikkutytön nukkeleikeistä teekutsuineen. Valitettavaksi teemavarastokin on pieni. Ilman H&K ta täällä olisi autiota ja tyhjää. Kiitos heistä.
Vastaukset 19
- ei heidän kanssa
voi keskustella.
Minä ainakin jättäydyn koneelta pois kun he täällä mesoo. aito keskustelu, aidot kirjoitukset. Oletko älyllisesti meidän tavallisten kirjoittajien yläpuolella ja luet huvittuneen halveksivasti tätä sananvaihtoamme? Minkälaisiin asioihin haluaisit meidän paneutuvan ja miksi et tekisi itse aloitusta. Helmiä sioille...kannattaa yrittää, josko meidän kommenteista löytyisi joku sinullekin kelpaava
- miks niin
aito kirjoittaja ja varmasti myös huomiokykiynen. Aitoihin keskusteluihin tarvitaan vähintään kaksi erillistä ihmistä.
- hyssykät
"maailman surullisin" ruikuttajako on saanut tilaa taas 50 palstalla.
Nyt sinulla on elämäsi tilaisuus aloittaa ne lukuisat hyvät keskustelut, tilaa on. Toimi!
Lyöt meidät kaikki epäaidot kirjoittajat ja keskustelijat ällikällä.
Silloin muutkin kuin suosikkisi kirjoittelevat sieluja syleileviä mielenkiintoisia kirjoituksia ja keskustelut ovat niin henkeviä, niin henkeviä.
Toistothan ovat tietenkin ymmärrettäviä koska eihän täällä palstalla kukaan koko aikaansa roiku.
Kasvata toki tuota teemavarastoakin ihan kevään ja auringonpaisteen kunniaksi. Vaikka näissäkin teemoissa on ollut hyviä ja mielenkiintoisia koska olen usein jopa viihtynyt tällä palstalla..
Nyt sinulla on se tuhannen taalan paikka poistaa autius ja tyhjyys täältä, unohda ruikuttaminen.
Sillä uskon, että olet nainen joka pystyy näkemään hyvää ympärillään ja luomaan uutta hyvää meidän kaikkien palstalaisten ympärille.
Aurinkoista pakkaspäivää sinulle ja toimeksi... - namisuku
...meille Kaikille tilaa...eiks je;)
Kaikki ovat Ihania=) - tilaton
lukija ja ikävöin kovin Otto-vaanin huumoria ja Akatonkin on kadonnut eikä Mettäläisen viestejäkään löydy ja missä ihmeessä viisas Juniperus on ja hänen viisas kiistakumppaninsa Bailey-Atha-Ciliant?
- Ukoton ihmettelijä
Akattoman teksteihin, niin huomaat, mitä on tapahtunut.:)
- näitä kahta
paskan jauhajaa tämä olisi täynnä aidon henkevän keskustelun taitajia
- olen huomannut
he tuovat mukanaan riemun ja maskuliinisuuden
- vanhaaikainen
ja heidän antiaan täällä tuskin kukaan jaksaisi ja viitsisi olla.
- ei voi muuta sanoa
nyt jo riitelyn makua vaikka aihe ei kummonen ole.
Olette todella pikkusieluista MINÄ itte sakkia.
Teistä jokainen vaikuttaa olevan se viisain ja paras, teille ei sitten passaa mikään, teki niin tai näin , aina väärinpäin.
Ärisettekö ja kitisettekö normaali oloissakin noin vai pitääkö se riidansiemen tänne kylvää kun muualle sitä ei passaa kylvää.
Lähes kaikki nyt aloittajalle vastanneet hioo kynsiä teräviksi, voi että on surkeaa porukkaa.- Hemmo..
Ihmettele Vaan.
Kirjoittajilla on Vaan kevättä rinnassa ja
v a r p a a n... välit auki. - sanoo_suttura*
Vastaapas itse kitisemättä ja rakentavasti aloittajan valitukseen.
Kuten ehkä huomaat niin avauksen tyyli määrää
useinkin kommenttien sisällön ja sävyn. - KIRJOITTAA
sanoo_suttura* kirjoitti:
Vastaapas itse kitisemättä ja rakentavasti aloittajan valitukseen.
Kuten ehkä huomaat niin avauksen tyyli määrää
useinkin kommenttien sisällön ja sävyn.että "epämiellytävät"aloitukset vooi sivuuttaa eikä alkaa kinastelemaan.
Lukekaapa ketju, moniko ohitti ilman kärkevää kommenttia.
Siinä se nähdään teidän puheet taas. - Hekö Tekö Mekö
Taidat sinäkin sopia hyvin joukkoon. Mistä keksittäis seuraava aihe?
- hyssykät
Toivottavasti sinuakin helpotti kun sait purkaa noin hyvää mieltäsi.
Onneksi ei tarvitse sinulta avarasydämiseltä ja riidattomalta kysyä lupaa kirjoittaa tänne, tuskin sitä heltiäisi tällaiselle pikkusieluiselle riidankylväjälle – lupaa edes.
Elän normaalioloista elämääni koko ajan eikä tarvitse rähistä sinne eikä tänne, kitinöistä nyt puhumattakaan.
Olisi mielenkiintoista tietää miten olisit kommentoinut, jos olisin ystäväsi kirjoitusta päivitellyt, että kyllä tosiaan on surkeaa ja suorastaan maailman surkeinta. En voinut sitä tehdä koska mielestäni tämä on ihan Ok palsta moniin muihin palstoihin verrattuna, ja viihdyn jopa täällä riitelemässä, kuten sanoit.
Omalla kirjoituksellani ei ollut missään nimessä tarkoitus kylvää riitaa. Yritin vain pökätä tätä tilatonta keksimään uusia aloituksia kun hänen mielestään täällä on niin kauhean surkeaa varsinkin kun hänen kaverinsa eivät olleet sillä hetkellä täällä keskustelemassa, sori vaan pojat.
Samoin pökin sinuakin, heitä vaan rohkeasti ajatuksesi aloituksiin, syntyisi mielenkiintoisia keskusteluja - ehkä - ehkä ei.
- nyt kenkä
puristaa,minulla ainakin pohjallinen on irti ja tahtoo mennä ruttuun,jalkopohja on vähän kipeä.Minäkin olen elänyt yli viiskymmentä vuotta,en ole tästä tiennytkään.Ei tämä maailman surullisin ole,tuo seksi-palsta on vielä surullisempi,sinne,jos tässä iässä menee,niin vastakkaiseen sukupuoleen häviää kiinnostus ainakin viikoksi
- Angel of The Morning
Ei kauhean terävä aloitusteem tämä sinunkaan.
Minkäs sille minäkään voin kun en ole hyvä kirjoittaja. Mutta kirjoitukseni ovat taatusti ihan aitoja. - ainoastaan
Pidä mölyt mahassas. Surkeutta et näe omassa kirjoituksessa koska arvostelet köykäisesti toisten juttuja. Ei olla ainekirjoitustunnilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta843397Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii3941251Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty36939Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty67829Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä189774Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s271714Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto22690Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel31618Sysmä tarvitsee päätöksiä
Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen17585Älä katoa elämästäni
Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan33576