Hoidin koirani täit Exspot-aineella.Kuulemani mukaan täin puremat kutisevat vielä pitkään sen jälkeen, kun itse täit ovat jo kuolleet. Raapimisen jatkuminen ei välttämättä merkitse hoidon epäonnistumista.
Kysyisinkin sellaisilta joilla on kokemusta,että kuinka pitkään tuota raapimista ja itsensä puremista jatkui omilla koirillanne???
Kysyisinkin sellaisilta joilla on kokemusta,että kuinka pitkään tuota raapimista ja itsensä puremista jatkui omilla koirillanne???
Vastaukset 3
Vanhimmat
häipyneet ja nyt kutisee itse aine.Käytä ensi kerralla Frontline merkkistä se parempi varsinkin paimenrotuisiin koiriin.
Fronlinea nimenomaan menin ostamaan mutta eihän sitä tietenkään paikallisessa apoteekissa sattunut olemaan...
Exspotin antamisesta on nyt vähän yli 2 vuorokautta ja nimenomaan tänä iltana on kutissut enemmän.
En kyllä edes ole varma oliko ne täitä,on nimittäin tosi karvanen toi koiruus. Turkin seasta alkoi muutama päivä sitten putkahdella sellasia muutaman millin mittaisia mustia paukkuja,vähän kumimaisen oloisia,ei silmällä erottanut mitä ne oli mut el.lääk.ehdotti sitä täihäätöä.
vie koira viileään (ei kylmään) suihkuun.. se rauhoittaa ihoa ja helpottaa kutinaa...