automaali

Miksi lakkaaan muodostui tihein välein "kraatereita" aivankuin siinä olisi ollut tasaisin välein pölyä, mikä ei ole mahdollista. Kaikki aineet oli ostettu samasta liikkeestä pakettina, sieltä saatiin käyttöohjeet mukaan ja valmistaja on Debeer. Kaikki kerrokset onnistuivat muuten loistavasti, vain lakka aiheutti tämän ilmiön.
4668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joko huolimaton rasvanpoistopesu taikka silikooninpoistopesu.

Äänestä
  • ole mahdollista täysin uusissa pinnoissa.
    Lisää vinkkejä kaivataan...

    Äänestä

Itelläni on ollut samantapaista metallivärin kirkaslakassa. Käsittääkseni ne tulevat 2-komp. lakan ja kovettajan huonosta sekoittamisesta tai että seoksessa on ilmakuplia. Aina kun sekoittaa paremmin ja yhdistää aineet rauhassa nämä nystyrät vähenevät.
Tämä tietysti vain, jos tarkoitan samaa vikaa.

Äänestä

toi onkin siitä paska juttu et voi johtuu ihan mistä vaan.mut olis voinu olla öljyä paine ilma letkussa tai muuten vaan leijaillu jotain rasvaa siihen pinnalle se voi melkein riittää kun kaveri tulee viereen väijymään jokku rasvaset kuteet päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija kirjoitti:

Miksi lakkaaan muodostui tihein välein "kraatereita" aivankuin siinä olisi ollut tasaisin välein pölyä, mikä ei ole mahdollista. Kaikki aineet oli ostettu samasta liikkeestä pakettina, sieltä saatiin käyttöohjeet mukaan ja valmistaja on Debeer. Kaikki kerrokset onnistuivat muuten loistavasti, vain lakka aiheutti tämän ilmiön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu