Odottavan tie

IVF edessä...sikäli mikäli kuukautiset vaan alkaisivat viimeistään 2.3. Muuten ei ehditä hoitoa viemään läpi ennen pääsiäistä, ja joudumme odottamaan seuraavaan kiertoon. On tämä kanssa; ensin toivoo ettei ne menkat alkaisi ja sitten taas että alkaisivat jotta päästään hoidoissa eteenpäin!
Onko muita samassa jamassa olevia, että pääsiäinen uhkaa sekoittaa kaikki hoitosuunnitelmat?
3508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

aikanaan rampattiin hyksissä ja kuopiossa yms julkisilla hoidoissa.justiisa kun pääs yhen etapin etiäpäin niin aina tuli joku hemmetin pyhä tai loma tai kissan ristiäiset jotta hoidot varmasti siirtyivät eteenpäin. onneksi nyt yksityisellä,koko homma ohi 2 kuukauden jälkeen.oottelen et pääsen testaamaan ..vasta 11.pv tosin..siihen asti päivä tuntuu vuodelta :) tsemppiä teille

Äänestä

Mulla on menkkojen kanssa ja ongelmia jotta pääsisi aloittamaan IVF hoidot, ihan tosi kiva juttu ku muutenkin on joutunut odottelemaan hoitojen kanssa jo pari vuotta. Olen puhunu lääkärille et mun menkat ei oo ihan ok, mut kukaa ei oo tehny asialle mitää ku vasta nytte ku pitäs alottaa hoidot, arvaa vaa ottaako päähän?

Äänestä

Mä en ainakaan anna minkään menkkojen määrätä mun hoitoaikatauluja. Sitä varten on olemassa siirtopillereitä, joilla voidaan aikaistaa tai myöhäistää niitä, jotta aikataulut olisivat sopivat. Mut sun tapaukses se on tälläkertaa liian myöhäistä. Toivottavasti sulla alkaa viikonlopun aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikuisuus2008 kirjoitti:

IVF edessä...sikäli mikäli kuukautiset vaan alkaisivat viimeistään 2.3. Muuten ei ehditä hoitoa viemään läpi ennen pääsiäistä, ja joudumme odottamaan seuraavaan kiertoon. On tämä kanssa; ensin toivoo ettei ne menkat alkaisi ja sitten taas että alkaisivat jotta päästään hoidoissa eteenpäin!
Onko muita samassa jamassa olevia, että pääsiäinen uhkaa sekoittaa kaikki hoitosuunnitelmat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu