aven madallus

onko kokemuksia avensiksen madalluksesta?mietin että onkohan noissa vakio iskareissa joku tunnistin joka voi laukaista vikakoodin päälle kun ei oikein tiedä näistä nykyautoista.vai pitääkö viedä liikkeeseen?
3278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Madallusjousi kokemusta ei ole, mutta nuo aven iskarit ja jouset ovat ihan normaalit, samaa tekniikkaa kuin vamhemmissakin autoissa!

Äänestä

....pystyy tekemään itse niinkuin ennenkin, ei siellä mitään niin ihmeellistä ole.

Itse madalluksesta ei ole muuta kokemusta kuin työtuttava, joka osti auton johon oli asennettu TTE:n alustasarja.

Äänestä

Itse olen madaltanut -99 ja -01 Avensikseni ja laitoin n.-40mm jouset . Autosta tuli hyvän ulkonäön lisäksi E R I T T Ä I N hyvä ajettava....suosittelen ko. alusta sarjan ostin paikallisesta Osaset liikkeestä. Nykyiseen uuteen -03 Avensikseen odottelen alustasarjaa (Toyotan sarjat laskee autoa vain -20mm)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jasa81 kirjoitti:

onko kokemuksia avensiksen madalluksesta?mietin että onkohan noissa vakio iskareissa joku tunnistin joka voi laukaista vikakoodin päälle kun ei oikein tiedä näistä nykyautoista.vai pitääkö viedä liikkeeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu