Onnea kaikille meille jotka jaksoimme ilman että uuvuimme lopullisesti tai päädyimme itsemurhaan.
Kymmenet tai sadattuhannet eivät enää jaksaneet ...
Heidän muistoa kunnioittaen.
Kymmenet tai sadattuhannet eivät enää jaksaneet ...
Heidän muistoa kunnioittaen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kannatti odottaa ja saavuttaa tuo hieno ja maaginen päivä - huominen. Pääsee tekemään uusia kupruja veronmaksajien iloksi.
kysehän ei ole mistään rikoksesta. Eikä vaikka haluaisikin velkaantua heti uudestaan. Se ei vaan käy.
Mahdollisuus taas uuteen elämään ilman ulosoton kurjimusta voi saattaa ihmiset vaikka mihin saavutuksiin. Ainakaan yksityisissä veloissa en näe että kauheasti olisit osallistunut heidän juttuihinsa. Silloin laman ja pankkikriisien aikoihin jouduit kyllä veronmaksajana osallistumaan. Eikö se kirpaissut?? Sehän tapahtui -90 luvun taitteessa. Piditkö silloin pääsi kiinni??
Kantaa otetaan aina kuin se on kirjoittajalle merkkinen, se on asia joka on nähty.
Laki on laki, yritä ajatella sen positiivisia puolia.
vasta eteen.
voi vittu on sinullakin ongelma niiden luottotietojen kanssa niillä voi pyyhkiä persettä 30.000 ihmistä vajaan tunnin sisällä tästä hetkestä, sinulla taitaa olla suurempi ongelma sujatyöpaikkasi loppuminen tämän lain mukana oletkin jo tarpeeksi kauan pääsyt kyykyttämään ihmisiä, nyt on sinun vuorosi istatua paskakasaan pajaalla perseellä.
On asunnot, autot, työpaikka, netti, puhelin ym. Yx paskan hailee luottotiedoille, palkan kuittaan tästä lähtien omaan käyttööni eurolleen ;)
itkijähuora, ei jollain luottotietojen menetyksellä ole paskan väliä kun veloistaan pääsee eroon. Taidat olla joku perintämafian persettään runkkaava eunukki.
PÄÄTTYMISEN JA NIIDEN UHRIEN MUISTOLLE JOTKA EIVÄT JAKSANEET ELÄÄ YMPÄRISTÖN PAINEEN JA PERINTÄMAFIAN ROSKAPOSTIN VASTAAN OTTAJINA, LAITTKAA NE HAUTAKYNTTILÄT PALAMAAN HUOMENNA KELLO 20.00 PÄÄTEIDEN VARTEEN LIIKENTEEN -JAKAJIIN, MIELELLÄÄN PITKÄKESTOISET. KERTOKAA KAIKILLE ASIANOSAISILLE JOTKA TUNNETTE.
Miljardit kotosi ilmaan poistakaa ne saatavistanne perintämafia yhtiöt muutama miljardi ja opetelkaa Laihialainen elämäntyyli yt käyntiin, ylimääräiset työntekijät kortistoon ja vapautuneet uhrit tehkää työnne valoisasti, sen olette velkaa Vanhasen hallitukselle, Lipposen hallitus ei pystynyt lakia säätämään oli ilmeisesti tovereilla muita kiireitä, toveri on aina vain toveri muistakaa seuraavissa vaaleissa. Eli äänestäkää jotain muuta kuin tovereita, jotka kokouksessa hokevat toveri ja työmaalla varastavat rukkaset.