Siis tiedän että ovat varmoja kaikki, mutta tuo hcg-herkkyys vaihtelee. EN siis halua herkkää testiä vaan sellaisen joka tarvitsee suurempaa määrää hcg:tä antaakseen plussan! Mikä on sellainen? Auttakaa jos tiedätte!
HCG-herkkyys raskaustesteissä
..............
3519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mammaksi.fi-sivuilla on esimerkiksi kahta eri testiä, toisessa herkkyys 25 mIU/mL hCG ja toisessa 10 mIU/mL hCG (ERITTÄIN herkkä). Jos haluat ostaa testin apteekista, alla olevasta linkistä voit katsella, mikä kannattaisi hankkia. (Olen kuullut, että esim. Tuo Predictor tarvitsee hieman enemmän raskaushormonia kuin vaikkapa Apteekin oma raskaustesti.)
http://www.apteekkituotteet.fi/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/Eura/Categories/23
Täällä on turha kysellä tuollaisista testeistä, kun ei kukaan täällä tajua, että on ihmisiä jotka haluavat tietää oikeasti olevansa raskaana eikä vain luulla jotain. En osaa valitettavasti minäkään auttaa sinua, en ole törmännyt sellaisiin, itsekin olen sellaisia vähemmän herkkiä hakenut. Ei niitä taideta tehdä, kun nykyään kaikkien pitää tietää jo kaikki hipasutkin, että voi sitten itkeä niitä kemiallisina myöhemmin.
Apteekin omassa on 25 mmol eli siis
se on kai ei herkimpiä