Kunnon opetusta dysfaatikolle

Mistä kaupungista/kunnasta löytyy dysfaatikoille kunnon opetusta??
4758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

NMI (Niilo Mäki Instituutti) toimii Jyväskylässä. Käsittääkseni erikoistunut dysfasiaan jne, sen lisäksi yliopiston kanssa yhteistyössä toimii koulu, joka erikoistunut dysfaattisten lasten opetukseen. Jyväskylän yliopistossa muutenkin alan korkeinta osaamista Suomessa. Muissakin isommissa kaupungeissa on erikseen dysfasialuokkia. Näin ainakin myös Lahdessa.

Äänestä
  • Myös Oulusta löytyy Merikartanon koulu.

    Äänestä

  • myös opetusta kirjoitti:

    Myös Oulusta löytyy Merikartanon koulu.

    on dysfasialuokkia ympäri kaupunkia sekä dysfasiaan erikoistunut erityiskoulu, Ebeneser-koulu www.ebc.edu.hel.fi

    Äänestä

upeaa, ainakin Kirkkoharjun koulusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä löytyy kirjoitti:

Mistä kaupungista/kunnasta löytyy dysfaatikoille kunnon opetusta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu