Ompelimo

Missä Riihimäellä on ompelijoita? Olisi muutama vaate mitä pitäisi muokkailla mutta kun itse ei osaa.
73218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jossain täällä... hmmm :/

Äänestä

Hämeenaukiolla on ompelimo Arja Mäkelä. Arja toimii Toivonojan vaateliikkeessä.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta. Millaset hinnat hänellä on? Tai yleensäkin paljonko työstä joutuu maksamaan?

    Äänestä

  • ...... kirjoitti:

    Kiitos tiedosta. Millaset hinnat hänellä on? Tai yleensäkin paljonko työstä joutuu maksamaan?

    Tuo Toivonojan yhteydessä toimiva ompelimo oli kyllä erittäin nopea ja edullinen :) Kiitos sinne takin korjauksesta.

    Äänestä

  • tyytyväinen asiakas. Ostin puvun Toivonojalta, Arja lyhensi ja kavensi housut. Täydellistä työtä!

    Äänestä

Keskuskadulla on Siistikki.
Vetoketjun vaihto toppatakkiin sisältäen myös vetoketjun maksoi 20€. Vetoketjun vaihto bermudoihin oli muistaakseni 10€.Muista hinnoista en tiedä.
Olisikohan vielä Hämeenkadulla se Taffe. En ole varma

Äänestä

Asuste Toivonojan yhteydessä toimii korjausompelija Arja Mäkelä. Suosittelen. Siistikissä tuhruista jälkeä, kallista myöskin. Arjalla nopeaa ja edullista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Missä Riihimäellä on ompelijoita? Olisi muutama vaate mitä pitäisi muokkailla mutta kun itse ei osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu