Missäpäin Varnaa on Varnan Kultahietikko ?
Kuinka kaukana ovar rannat?
Missäpäin Varnaa
5
1115
Vastaukset
- masss
kannattais varmaan tutkia matkanjäjestäjien sivuja tai opuksia ... niissä tarkat tiedot .
- että se ei ole
Varnassa ollenkaan !
Sitä vaan sanotaan Varnan Kultahietikoksi.
- vastauksia
Kultahietikko on 18 km päässä Varnan kaupungista. Kultahietikon ranta on n. 4 km pitkä ja sieltä löytyy paljon hotelleja, jotka ovat ihan rannalla.
- bulkku
aivan... siis jos kultahietikolle matkasi olet varannut, niin ranta on luultavimmin aivan hotellisi lähellä, varna on sitten kauempana! :) varna on hieman kauempana, aivan kuten edellisessä viestissä sanottiin, n. 20 km kultahietikosta. Mutta lento saapuu varnaan josta sitten teidät kultahietikolle viedään/itse menette:)
- vakaa sti
bulkku kirjoitti:
aivan... siis jos kultahietikolle matkasi olet varannut, niin ranta on luultavimmin aivan hotellisi lähellä, varna on sitten kauempana! :) varna on hieman kauempana, aivan kuten edellisessä viestissä sanottiin, n. 20 km kultahietikosta. Mutta lento saapuu varnaan josta sitten teidät kultahietikolle viedään/itse menette:)
että täällä pelleillään tietämättömyydellä! jos käynyt koulua, osaa lukea, ei sokea, käyttää tietokonetta, niin kyllä tietää esim, bulgariasta ja yleensä maantiedosta enempi. Siksipä immeiset älkää tarttuko tämänkään tason aloituksiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k302855Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761811Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190