oon 20v ja tapasin yksissä bileissä täydellisen tytön. Meiän välillä kipinöi heti ja tiesin että haluun nähä sen uudestaan..Luulin ettei sellasia enää löydy mistään mutta tää on just sellanen josta oon aina haaveillu..kunnes kuulin että tytön ikä on 15v..kohta16...jostain syystä vedin hirveet pedofiilistressit. Kaikki mun naispuoliset kaverit painostaa pysymään siitä erossa ku se on nii nuori,mut pojat taas sanoo et antaa mennä...tiiän et numeroitahan noi vaan on ja turha niistä on välittää...mut täällä ei kukaan seurustele kahta vuotta nuoremman kanssa saamatta jonkinlaista leimaa otsaansa.
Mitähän keksis
Jokke savosta
9380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
no jos se tyttö on kerran täydellinen niin mitä se pikku ikäero haittaa! sul ei kannata välittää siitä mitä muut ajattelee.. itse oon seurustellu jopa 7v vanhemman jätkän kaa ja tuolloin olin 14v ja ei se ketään haitannu..nyt oon 15v ja seurustelen 19v pojun kaa.. sinua kumminki harmittaa viel jonaki päivänä jos nyt päästät sen tytön menemään... mut omapa on päätöksesi..
Siinähän se oli!
Eli anna mennä!
15-16 v. ei oikeestaan oo enää niin lapsi.
Ja koska 16 on se joku laki juttu et ei sais jotenki olla alle 16 v.n kans jos on täys ikänen.
Niin jos se on 16 (kohta) niin mikä estää?
Tärkeintä on omat tunteet!
Älä kuuntele muita!
Ja jos se muijakin on sitä mieltä että se on ok niin oikeesti mikään ei sua estä!
Oon ite muija ja oon joskus ollu samassa tilanteessa.
Ja kaikki toimi ihan loistavasti.
Niin ja kunhan et pakota sitä mihinkään!
se riippuu ihan siitä,
että mikä on hänen henkinen ikänsä
ja sinun henkisestä iästä.
jos hän on selvästi ikäisiään kypsempi
niin anna mennä,
jos ei niin parempi antaa tytön kasvaa...
(kokemusta on)
jeps...
jatkoja...
se riippuu ihan siitä,
että mikä on hänen henkinen ikänsä
ja sinun henkisestä iästä.
jos hän on selvästi ikäisiään kypsempi
niin anna mennä,
jos ei niin parempi antaa tytön kasvaa...
(kokemusta on)
jeps...
jatkoja...
...välitä muiden mielipiteistä!
Tee niin kuin susta tuntuu oikealta tehdä.
Sanokoon muut mitä haluaa, eihän se itseasiassa edes niille kuulu...
Heip!
Todellakin, numeroitahan ne vain ovat.
Minulla ja kundikamullani on viiden vuoden ikäero, eikä se mitenkään haittaa menoamme. Miksi ihmisten täytyy ajatella, mitä heistä ajatellaan jos he käyttäytyvät tietynlailla? Rakastunutta ihmistähän ei pitäisi estää mikään. Eikö oma paras olisi tärkeintä?
Iän ei pitäisi olla este seurustelulle.
Mietippä näitä seikkoja, kun valintasi teet.
Tsemppiä Sinulle! :)
Älä iästä murehdi :)!
Kaks mun kaveria seurustelee, heillä ikäero 4v, eikä se heitä haittaa, ja miksi pitäisi, numeroitahan ne vain ovat :)!
Oltiin eilen treffeillä ja ah se oli täydellinen. Ja tosi kypsä ikäisekseen..taian olla aika lätkässä..mut kiitokset teille kaikille.
Heips Jokke
Seurustelu ja rakkaus on varmasti ihan okei, ja jos vähän aikaa maltatte pidättäytyä, ainakin siihen asti että tyttö on 16 niin ei pitäs kenelläkään olla siihen mitään sanomista ja voit hyvällä omalla tunnolla elellä.
tsemiä sulle.