Onko muualla jyväskylässä niin tiukkoja kyttääjiä kuin koskenharjuntiellä?
Ei voi roskapussia viedä, ettei olisi hahmo ikkunassa vahtimassa.. V'tu että alkaa kaahimaan kulmia.
Ei voi roskapussia viedä, ettei olisi hahmo ikkunassa vahtimassa.. V'tu että alkaa kaahimaan kulmia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mistä tiedät et ne kyttää. sinäkin kyttäät kun tiedät muitten liikkeet, se on se vastareaktio
ei se maailma sun napasi ympärillä pyöri. itse ainakin katselen ikkunasta menoa sillon kun huvittaa eikä sun roskien kiikutus vois vähempää kiinnostaa
kun sinua noin kovin häiritsee ihmisten katseet? Monillakaan vanhuksilla ei ole muuta tekemistä kuin palapelit ja ulos tuijottelu. Tuskimpa he vartavasten sinua ovat seuraamaan saapuneet, mutta mistäs sen tietäisi millainen törppö olet ulkoillessasi, ken ties huvittavakin näky!
sydärin siinä rokiskeikalla niin joku voi?, jopa hälyttää sulle apua ja pääset vielä uudestaan roskiskeikalle, muuten sattaa jäädä viimeiseksi!
ps.Ajattele positiivisesti!
antaapa aiheen olla. Onhan meitä moneen junaan.
Mua kanssa kyllästytttää tämä kyttääminen joka helvetin paikassa.Pihoissa, jalkakäytävillä,ruokakaupoissa,viinakaupoissa, liiketeessä...joka paikassa.
Keskittykäähän ihmiset siihen omaan elämäänne ilman muiden vahtaamista ja mollaamista!
kun kaupoissa kytätään ja halutaan tutkia taskut ja heti soitetaan poliisi jos sinne on jotain epäsiististä hyllystä pudonnu huomaamatta.
mene kauppoihin pöllimään mitään saatanan kleptomaani-pelle!
kurkkaan heti jos kuulen jotakin ihmeellisiä ääniä... muitakin kuin oman pään sisältä kuuluvia :) lisäksi otan kaikista epämääräisistä hiippareista, joita en tunne valokuvan verhojen raosta :) Heh... pitäsköhän tarkistuttaa lääkitys taasen... vastaantulijat tuntuu jotenkin tuijottavan omituisen pitkään :(