Lähteekö Barcelonan satamasta jotain päiväristeilyjä tai lauttoja tms? Jotain, jolla näkisi vähän mertakin.
Ainoa, mitä olen löytänyt, ovat lautat, jotka kulkevat Barcelonan ja jonkin lähisaaren (esim. Ibiza) väliä, mutta nämä ovat kaikki sellaisia, jotka edellyttäisivät saarella yöpymistä.
Etsisin nimenomaan vain puolen päivän / päivän risteilyä, joka lähtisi Barcelonan satamasta ja myös palaisi sinne suoraan.
Kiitoksia!
:)
Merelle!
5
1081
Vastaukset
- ...
Ramblan alapäästä, meren rannalta, satamasta lähtee päivittäin monia näitä lyhyitä risteilyitä, joilla seilataan Barcelonan rantaa pitkin. Mahdollisuuksia valita erilaisia risteilyitä/retkiä. Yritäppä etsiä vaikka www.barcelona-home.com sivustolta tietoa.
- .....
Ollaan suunnittelemassa viikonmittaista matkaa syys-lokakuun vaihteessa ja tuollainen päiväristeily pikaisesti olisi meillekin ihan passeli. Kiitos vastaajalle, että tuli tietoakin, että tuollainen on mahdollista.
- Tiina K.
Suuret kiitokset!
Tosin en ainakaan vielä näin pikakatselmuksella löytänyt sivustolta etsimääni. Mutta täytynee katsella tarkemmin.
Onko tietoa, että ovatko nämä risteilyt sellaisia, että ne tulisi varata jo nyt (toukokuun lopulla lähtö) vai voiko laivalle vain kävellä ja tilaa on?- ...
Käsittääkseni niitä ei tarvitse varata. Kävelee vain satamaan. Jos käy turistibussi ajelulla niin sieltä saa "alennusvihkosen", josta löytyy alennuksia myös näille risteilyille.
- ...
... kirjoitti:
Käsittääkseni niitä ei tarvitse varata. Kävelee vain satamaan. Jos käy turistibussi ajelulla niin sieltä saa "alennusvihkosen", josta löytyy alennuksia myös näille risteilyille.
Löysin nyt ainakin tämän, joka on yksi niistä risteilijöistä.
http://www.lasgolondrinas.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 871514
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1141410Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras561230- 291119
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne118962Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46918- 19882
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65797- 46733
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..76715