mitä varten pitää laittaa sellasia vetoketjuja lasten vaatteisiin ettei ne kestä kauan ehjänä,sit sama onko Suomalainen vaate tai ulkomaalainen niin ulkohaalareista menee äkkiä vetoketjut,eikä oo ees vaate montaa kertaa käytössä,saati sit ees kertaakaan päällä kun menee vetoketju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vaatteiden valmistajille
mintsu.AGENTS
9347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos vatoketju hajoaa uudesta vaatteesta, niin kannattaa ottaa yhteys joko myyjään, valmistajaan tai maahantuojaan. Kyllä siitä pitää korvaus saada, jos vaate hajoaa heti. Ja kun valittaa sinne oikeaan tahoon, alkavat laittamaan parempia vetoketjuja, jotta ei tulisi niin paljon niitä valituksia ja korvaamisia.
valmistajan sivua netin kautta,mut näyttää niiden sivu jotenkin olla pois käytöstä.
Nehän ovat ympäristöystävällisiä uusia tuotteita.
kuuluu niihin eko kauppoihin.
2 Haalariaostettu Kotimaisia jatoi yks on jo aikoja sit ostettu josta meni myös vetskari.
Siinä tapauksessa, että vaate on todella uusi ja liki käyttämätön. Kirjoituksestasi ei kyllä saa oikein kuvaa, mitä tarkoitat sillä , että ne ei kestä kauan ehjänä. Tunnin, päivän, vuoden tms. Ei kai se vetoketju kaapissa itsestään hajoa kuitenkaan. Ja monestako haalarista on viime päivinä hajonnut teillä vetskari ?
meillä kyllä tuppaa hajoamaan kulutuksessa polvista ja pyllystä ennen kuin vetskarit. Oli sitten Kiinassa ommeltu kotimainen tai Kiinassa ommeltu ulkomainen.
menny vetoketju,No yks oli ihan pakkauksessa juuri aamulla otettiin ja laitoin poitsun päälle niin veto osa lähti heti.
Erellinen haalari oli vain 2 viikkoa käytössä ja meni vetoketjusta hampaat.
Viimevuonna ostettiin yks haalari eikä ollut kauaa päällä kun meni vetskarin hampaat.
Vaikka poikani on 5 vuotias niin eipä kulu haalarit pepusta eikä polvista vaikka arkisessa käytössä onkin ulkona.
Ota nyt yhteyttä niiden haalarien myyjiin. Täällä ei muut lukijat sinua voi auttaa, vaikka kuinka surkuttelisit.
Liekkö ainut täysin kotimainen valmistaja vaan rasavil.
Ne ovat kyllä todella hyviä..
Vie tavara kuitin kanssa takaisin liikkeeseen ja saat uuden tilalle. Ei kysymystäkään asiata!