derbistä kysymys

mitä mun mopo kulkis jos tukkis hukkaputken , vaihtais 14/53 välit(nyt 12/65 vakio) ja tällä hetkellä on 71 suutin(vakio on 63).tolla isommalla suuttimella menee n.50-53km/h.
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

no välityksinä riittää hyvin 14/65, itselläni oli ne kun hukkiksen tukin derbist, menee mittarii reilu 75 noil väleil, eli oikeest nopeutta n. 70 :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


derbimies.. kirjoitti:

mitä mun mopo kulkis jos tukkis hukkaputken , vaihtais 14/53 välit(nyt 12/65 vakio) ja tällä hetkellä on 71 suutin(vakio on 63).tolla isommalla suuttimella menee n.50-53km/h.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu