kuinka halvalla damiin voi päästä lentämällä? Tuntuu olevan sellaista 220e meno-paluu. Tuskin tosta ainaakn kaueheasti halvemmaksi lento enää muuttuu?
kuinka halvalla damiin voi päästä lentämällä?
6
3395
Vastaukset
- riippuu
Ns. "normaalin" matkustajan lippu maksaa juuri sen verran (tai enemmänkin). Seikkailuhaluinen (jolla ei ole kiire) voi tehdä jotain tämänkaltaista.
Alla olevan esimerkin hinnat voimassa tänään ja huomenna.
Going Out
Depart: Tampere 10:05
Arrive: Bremen 11:15
1 x Adult 0.01 EUR
Taxes / Fees: 9.99 EUR
Total Price: 10.00 EUR
ja junalla eteenpäin
Bremen Hbf 14:44
Amsterdam Centraal 19:01
ICE, IC
ja paluu alkaa junamatkasta
Amsterdam Zuid 16:58
Bremen Hbf 21:14
IC
junaliput menopaluu (tarjoushinta www.bahn.de sivuston välityksellä) 62,40 EUR
Yöksi hotelliin (n. 40-45 euroa/2 h. huone)
Aamulla lento eteenpäin:
Coming Back
Depart: Bremen 06:40
Arrive: Tampere 09:40
1 x Adult 0.01 EUR
Taxes / Fees: 9.99 EUR
Total Price: 10.00 EUR
Ja lasku tälläisesta matkasta:
lennot menopaluu: 20 EUR
junat menopaluu: 62,40 EUR
hotelli per henkilö 2h huoneessa 22 EUR. Jotain 105 euroa koko matka, "kaupan päälle" Bremen.
Mutta korostan, vain niille, joita se miellyttää.
Lentoyhtiö: Ryanair- GambiAnja
Niin ja jos on vielä enemmän asennetta, nukkuu yönsä paluumatkalla lentokentällä. :) Bremenin lennolle kun täytyy kuitenkin hotellilta lähteä neljän jälkeen.
- neilika
Ton hintaisen meno-paluun ostin pari päivää sitten,monen hintavertailun jälkeen. Kyseessä viikonloppu,en tiedä sitten onko lennot arkisin halvemmat..
- Typyliini4
Itselläni on aika paljon kokemusta Damiin lentämisestä, ja toi 220 on tosi perushinta. Välillä käy tuuri, kuten kesällä oli finskin viikonlopputarjouksena 129 euroa ja blue1:lla oli loppusyksystä 100 euroa edestakas. Harmi vaan blue1 ei enää lennä sinne.. Mutta nyt on näkynyt 190 jotain lentoja, kandee vaan vertailla kovasti!
- alkamassa
Amsterdamin lennot syyskuun loppuun 205e.
- zimbardo
yhtiö mahtaa tolla hinnalla lentää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19217975Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903825Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351973Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1651442Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141314Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1151199- 811111