Kasvaako Pyhät birmat tavallista hitaammin? Itselläni on jo vuoden ikäinen ylikin kilpikonnanaamio pyhä birma mutta todella pienikokoinen verrattuna vanhempiinsa.
pyhän birman kasvuvauhti
4
988
Vastaukset
- 2008
Kysyppäs aisaa kasvatattajalta.
Yleensä 1 vuotias on vielä pentu..menee noin 3 vuotta kun on aikuinen ja oikeat värit tulevat esille kunnolla.
Kissaliito myös osaa autaa asiaan.Ja kuinka tietenkin olet ruokkinut.Oletko antanut riitävän ravinnerikastaruokaa..sillä tavalistenkaupojen eläinruuissa on eroja...Eläinruokakaupan ruuat on turvallisia ja ikävuosista riipuu minkälaistaruokaa kissasi tarvitsee.Ja tietenkin raakaa lihaa 2..3 kertaa viikossa.
Mutta ROYAL CANIN siltä löytyy ravinteen kohdallaan.Itse en osta k
Kitekatia,enkä l
Latsia tai vastaavia olenkaan. marketeista ...koska kissani on arvokas ja vaalia sen terveyttä kunnollisella ruualla.
Eli niin sanotustu Ei " roskaruokaa" kissalle eikä ihmisille - birmaaa
hei!
minä olen käsittänyt että pyhä birma on melko pikkuruinen kissarotu, eli siitä ei tule mitään ragdollin kokoista, vaan yleinen paino on siinä 2.5-3 kg ja vähän päälle.
vanhemmillani on pyhä birma 2v ja painoa noin 2.5 eikä ole yhtään alipainoinen. itselläni myös birmapentu ja noin 5.5kk ja painoa n 1.6kg! :)- painoi
jo luovutuksessa n.3kg. Nyt kaksi vuotta ja painoa on kertynyt melkein 7 kiloa. Että suht iso poika meillä, leikattu kolli siis:)
- Anonyymi
painoi kirjoitti:
jo luovutuksessa n.3kg. Nyt kaksi vuotta ja painoa on kertynyt melkein 7 kiloa. Että suht iso poika meillä, leikattu kolli siis:)
Meillä 3 ,5 vuotias poika.
Painaa 7,2 kg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su17310088- 725116
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1494842Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene234132Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.433852Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko363723Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383588- 483263
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?443189- 492804