Kasvaako Pyhät birmat tavallista hitaammin? Itselläni on jo vuoden ikäinen ylikin kilpikonnanaamio pyhä birma mutta todella pienikokoinen verrattuna vanhempiinsa.
pyhän birman kasvuvauhti
4
1014
Vastaukset
- 2008
Kysyppäs aisaa kasvatattajalta.
Yleensä 1 vuotias on vielä pentu..menee noin 3 vuotta kun on aikuinen ja oikeat värit tulevat esille kunnolla.
Kissaliito myös osaa autaa asiaan.Ja kuinka tietenkin olet ruokkinut.Oletko antanut riitävän ravinnerikastaruokaa..sillä tavalistenkaupojen eläinruuissa on eroja...Eläinruokakaupan ruuat on turvallisia ja ikävuosista riipuu minkälaistaruokaa kissasi tarvitsee.Ja tietenkin raakaa lihaa 2..3 kertaa viikossa.
Mutta ROYAL CANIN siltä löytyy ravinteen kohdallaan.Itse en osta k
Kitekatia,enkä l
Latsia tai vastaavia olenkaan. marketeista ...koska kissani on arvokas ja vaalia sen terveyttä kunnollisella ruualla.
Eli niin sanotustu Ei " roskaruokaa" kissalle eikä ihmisille - birmaaa
hei!
minä olen käsittänyt että pyhä birma on melko pikkuruinen kissarotu, eli siitä ei tule mitään ragdollin kokoista, vaan yleinen paino on siinä 2.5-3 kg ja vähän päälle.
vanhemmillani on pyhä birma 2v ja painoa noin 2.5 eikä ole yhtään alipainoinen. itselläni myös birmapentu ja noin 5.5kk ja painoa n 1.6kg! :)- painoi
jo luovutuksessa n.3kg. Nyt kaksi vuotta ja painoa on kertynyt melkein 7 kiloa. Että suht iso poika meillä, leikattu kolli siis:)
- Anonyymi
painoi kirjoitti:
jo luovutuksessa n.3kg. Nyt kaksi vuotta ja painoa on kertynyt melkein 7 kiloa. Että suht iso poika meillä, leikattu kolli siis:)
Meillä 3 ,5 vuotias poika.
Painaa 7,2 kg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1082298
- 661425
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2321208Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971145- 111108
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671055Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91962IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56949Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175948Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸43918