Forssell ja Englannin taso

Möller

Forssel teki hattutempun ja on tehnyt nyt yhteensä 7 veskaa valioliigassa. Pelaa häntäpään porukassa, eikä vakipaikkaa joukkueessa tähän asti ole ollut.

Vain kolme englantilaista on tehnyt enemmän maaleja, Steven Gerrard, Dave Kitson ja Wayne Rooney (8). Ainakin Gerrardia ja Rooneyta pitää moni maailmantähtenä ja Forssellin moni ikivälkky heittäisi Suomen maajoukkueesta pois.

Mikä on brittifutaajien taso?

4

471

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piraatinkopio

      Kyllähän tosiasia on, että Valioliigassa jyräävät ulkomaalaiset, niin valmentajat kuin varsinkin pelaajat. Arsenalin Mestareiden liigamatsissa esim. tuntui hassulta, kun selostaja puhui lontoolaisjoukkueesta. Ranskalainen valmentaja ja AINOA brittipelaaja tuli kentälle toisen jakson lopussa. Onhan Arsun kotipaikka toki Lontoo, mutta sittenkin. Jos tulee se sääntö, joka rajoittaisi ulkomaalaisten määrään 2 pelaajaan, niin selvästi eniten siitä kärsisivät juuri Valioliigan joukkueet.

    • Beeboy83

      En ite osaa vastaa

    • Nimetön

      ...hyvä kysymys.Tuskin kovinkaan moni ketä Mikluakin arvostelee on ajatellu asiaa tolta kantilta.Meinaan aika paljon pitäis tapahtua että esim.Steven Gerrard tiputettais Englannin maajoukkueesta tai että kukaan edes ehdottais jotain sellasta.

    • D.A.M

      Todella huono, nähtiinhän se kun Englanti rämpi EM-karsinnoissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      455
      918
    2. 56
      579
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      158
      559
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      545
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      164
      527
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      225
      504
    7. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      446
    8. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      90
      434
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      64
      422
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      420
    Aihe