Kuvan lisäys ilman osaamista...

Eli millä kielellä ja miten ihmeessä voisi toteuttaa tällaisen järjestelmän\systeemin, että ihminen jolla ei ole mitään hajua xhtml\html\css jne jne...tai yleensäkkään koodaamisesta, saisi lisättyä kuvia omille sivuilleen ?`että olisi tyyliin joku lisää nappi ja plim kuvat olisivat hienosti sivuilla ? kiitoksia ja anteeksi epäselvä sössäys.
5690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..ettet itse osaa mitään, mutta haluaisit tehdä sivut plim tosta vaan opettelematta?

Vai tarkoitatko että haluat sivuillesi osion minne mitään tietämättömätkin pystyvät lisäämään kuviaan?

Äänestä
  • juuri tätä tarkoitin -> Vai tarkoitatko että haluat sivuillesi osion minne mitään tietämättömätkin pystyvät lisäämään kuviaan? tyyliin jos vaikka kissat sivut siskolle (en oo tekemässä tämä on vain kuvaus) ja siskoni ei osaa yhtään mtn html systeemiä, nii miten saisin että hän saisi esim. lisättyä kuvia sinne helposti... ?

    Äänestä

  • ewfgdshgsr kirjoitti:

    juuri tätä tarkoitin -> Vai tarkoitatko että haluat sivuillesi osion minne mitään tietämättömätkin pystyvät lisäämään kuviaan? tyyliin jos vaikka kissat sivut siskolle (en oo tekemässä tämä on vain kuvaus) ja siskoni ei osaa yhtään mtn html systeemiä, nii miten saisin että hän saisi esim. lisättyä kuvia sinne helposti... ?

    Nuo muiden mainitsemat julkaisujärjestelmät voivat olla hyvinkin varteenotettava vaihtoehto. Mutta jos haluat itse tehdä, niin sitten menee ohjelmoinniksi.

    Vinkkejä voipi katsella vaikkapa ohjelmointiputkasta.

    http://www.ohjelmointiputka.net/koodit_nayta.php?tunnus=1612


    http://www.ohjelmointiputka.net/koodit_nayta.php?tunnus=1613
    http://www.ohjelmointiputka.net/koodit_nayta.php?tunnus=812
    http://www.ohjelmointiputka.net/koodit_nayta.php?tunnus=1541

    Äänestä

Vierailehan sellaisella sivulla kuin: www.profiili.fi
Ei tarvitse mitään html, ei php osaamista, Ihan näyttävät sivut joita osaa lähes jokainen tehdä ja päivittää.
Saa kuvagallerian, jossa kuvaa klikkaamalla se suurenee. Saa laitettua tiedostoja ladattaviksi jne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sgwer kirjoitti:

Eli millä kielellä ja miten ihmeessä voisi toteuttaa tällaisen järjestelmän\systeemin, että ihminen jolla ei ole mitään hajua xhtml\html\css jne jne...tai yleensäkkään koodaamisesta, saisi lisättyä kuvia omille sivuilleen ?`että olisi tyyliin joku lisää nappi ja plim kuvat olisivat hienosti sivuilla ? kiitoksia ja anteeksi epäselvä sössäys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu