Moi! On tullut aika meikäläiselläkin lasten hoidon sijaan ruveta kahtelemaan töitä.Osaisko kukaan neuvoa,mistä kannattais kysäistä elikkä minne vois olla mahiksia päästä? Vaikkapa vain joksikin aikaa,että pääsis nauttimaan liiton päivärahoista.vinkkejä,kiitos:)
Töitä???
susu1976
61139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lapsen tekee,lapsenhoito käy täysin työstä.Eli välitäppä tämä viesti iltasella ukollesi,ja jos hällä ei onnistu,niin kutsu minut.
maan kysellä kaikki paikilliset yritykset,luulen että jos sinulla on jonkinlaista osaamista niin varmaan tärppää
Ala yksityiseksi perhepäivähoitajaksi, eipä tarvitse kotoa lähteä mihinkään, eiköhän suomussalmella lapsia riitä hoitoonkin.
koska hankaleimmat on kuulema pantu pois pääsääntöisesti.
joku koulu ennen kuin alat töitä kyseleen.
Oletko huomannut ettei tämä ole työvoimatoimiston palsta? Kannattaa mennä firmoista kyselemään.eikä muutenkaan pienten lasten äiti ole niitä halutuimpia työntekijöitä.lapset sairastelee ja on kaiken maailman ongelmia jotka menevät työasioiden edelle,joten jatka kasvatus hommissa.