Siis miten tulee staffi uros ja toinen uros toimeen, otetaan nyt esim sakemanni tai rotikka. Kun on kaksi kovaluontoista koiraa yhdessä tuleeko väistämättä valtataistelu yms. Vai miten yleensäkkin näissä staffi uros uros jutuíssa käy. Kertokaas te joilla on omakohtaisia kokemusksia, ei mitää luulisin tietoa.
Staffi uros ja toinen uros
miten sopii
2786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse näin usean staffin omistajana en lähtisi laittamaan staffiurosta yhteen toisen kovapäisen uroksen kanssa. Enkä kasvattajana sellaiseen perheeseen edes möisi urosta. Harvassa on ne paikat joissa kaksi kovapäistä urosta tulee toimeen, vaikka ne olisi minkä rotuisia tahansa.
Mulla on kotona kaksi staffi poikaa.. Toinen tuli tosin ihan pentuna, kun vanhempi oli jo 5 vuotias. Eikä ole mitään ongelmia ollut, vaan vahempi on hyväksynyt sen loistavasti.