Hei! Helmikuussa -09 olemme lähdössä isolla porukalla (mukana sekä vanhuksia että 3-vuotias lapsi) Roomaan ensimmäistä kertaa.
- Onko Piazza Navonan/Trevi Fountain alueita josta kannattaa etsiä hotellia? Vai mistä?
- Onko hotellisuosituksia? Noin 100 euroa/yö. Olen huomannut että valikoima on valtava!
Muitakin vinkkejä ja otetaan vastaan! Kiitos etukäteen!
- Onko Piazza Navonan/Trevi Fountain alueita josta kannattaa etsiä hotellia? Vai mistä?
- Onko hotellisuosituksia? Noin 100 euroa/yö. Olen huomannut että valikoima on valtava!
Muitakin vinkkejä ja otetaan vastaan! Kiitos etukäteen!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paitsi tietenkin jos ehdottomasti haluatte asua hotellissa. Helmikuu on vielä "low seasonia" ja huoneiston isommallle porukalle voi saada todella edullisesti.
Olen käyttänyt useampaan kertaan Rental in Rome palvelua, www.rentalinrome.com , ja ollut todella tyytyväinen sekä huoneistoihin että hinta-laatusuhteeseen. Voittaa kirkkaasti hotellihuoneet tilan suhteen, täysin varustettuine keittiöineen, pesu- ja usein myös tiskikoneineen ym. Luulisin varsinkin lapsen kanssa olevan kätevää, jos voi nähtävyyksien katselemisen välillä käydä hengähtämässä "omassa kodissa".
Tämä siinä tapauksessa että aiotte viipyä Roomassa vähintään 3 yötä.
Kiitos nopeasta vastauksesta!
Ajattelimme olla siellä 4 yötä.
Huoneiston vuokraaminen on kyllä käynyt mielessä, mutta hotelli aamiaisineen houkuttaa ehkä osan meistä enemmän. Toisaalta voidaanhan me syödä aamiaista muuallakin?!
Olen myös kuullut että tuon firman huoneistot ovat ihan tasokkaita, Navonan ja Trevin alue asumiseen erinomainen, unohtakaa rautatieaseman seutu.
www.romeby.com on hyvä sivu, helppo etsiä mielialueelta ja hyvä tähtiluokitus valikoima. Tätä on kerran käytetty,toimi moitteettomasti.