Kojo arvosteli Suomalaista mäkivalmantajavalintaa kun ei olla valittu valmentajaa jo vuosi sitten. Kojon mielestä nyt ollaan myöhässä.
Jotenkin paistoi kommentista läpi oma halukkuus Suomen päävalmentajaksi. kojonkoskella loppuu pesti Norjassa 2010 ja todennäköisesti jatkoa ei ole tarjolla. Yrittikö Kojonkoski vihjata, että palkatkaa uusi päävalmentaja 2 vuodeksi ja kysykää häneltä halukkuutta vuoden päästä.
Kojonkoski puhu itsensä
4
636
Vastaukset
- talvena
näihin aikoihin Suomen mäkihypyn keskipisteessä Lahdessa keräsivät muutamat kaverit nimiä adressiin, että jos Mika Kojonkoski lajipäälliköksi meille. Mihinkähän sekin paperi hukkui vai paskoivatko kaverit housuihinsa loppumetreillä, kuten niin usein aikaisemminkin kun mäkihyppääjien huonoa asemaa on yritetty hoitaa kuntoon.
Ei tuollainen porukka parempaa johtajuutta edes tarvitse.- tarvitsee enään
Mika Kojonkosken alkaa tän viimeisen valmentajasopimuksen jälkeen valmentajatehtäviin.
Maailmalla on paljon tärkeitä virkoja mäkihypyn johtamisessa mihin Kojonkoski on ylivertainen vaihtoehto. Luulisi, että aivan mihin tehtävään vaan missä on hyppääjien turvallisuus ja lajissa viihtyminen etusijalla.
- Juha82
ollessaan päävalmentajana Suomessa.
Tehnyt vankkaa duunia Norjassa ja saanut paljon arvostusta siellä.
Mielestäni hän on saanut enemmän arvostusta Norjassa kuin mitä on saanut Nikunen Suomessa.- Kojonkoski on
Itävällan päävalmentajan ohella parhaat kansainvälisen tason valmentajat tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1317222Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam944970Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk733801Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273054Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni462617Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,332254Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t281999Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2101527Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3261347- 381180