Kojo arvosteli Suomalaista mäkivalmantajavalintaa kun ei olla valittu valmentajaa jo vuosi sitten. Kojon mielestä nyt ollaan myöhässä.
Jotenkin paistoi kommentista läpi oma halukkuus Suomen päävalmentajaksi. kojonkoskella loppuu pesti Norjassa 2010 ja todennäköisesti jatkoa ei ole tarjolla. Yrittikö Kojonkoski vihjata, että palkatkaa uusi päävalmentaja 2 vuodeksi ja kysykää häneltä halukkuutta vuoden päästä.
Kojonkoski puhu itsensä
4
665
Vastaukset
- talvena
näihin aikoihin Suomen mäkihypyn keskipisteessä Lahdessa keräsivät muutamat kaverit nimiä adressiin, että jos Mika Kojonkoski lajipäälliköksi meille. Mihinkähän sekin paperi hukkui vai paskoivatko kaverit housuihinsa loppumetreillä, kuten niin usein aikaisemminkin kun mäkihyppääjien huonoa asemaa on yritetty hoitaa kuntoon.
Ei tuollainen porukka parempaa johtajuutta edes tarvitse.- tarvitsee enään
Mika Kojonkosken alkaa tän viimeisen valmentajasopimuksen jälkeen valmentajatehtäviin.
Maailmalla on paljon tärkeitä virkoja mäkihypyn johtamisessa mihin Kojonkoski on ylivertainen vaihtoehto. Luulisi, että aivan mihin tehtävään vaan missä on hyppääjien turvallisuus ja lajissa viihtyminen etusijalla.
- Juha82
ollessaan päävalmentajana Suomessa.
Tehnyt vankkaa duunia Norjassa ja saanut paljon arvostusta siellä.
Mielestäni hän on saanut enemmän arvostusta Norjassa kuin mitä on saanut Nikunen Suomessa.- Kojonkoski on
Itävällan päävalmentajan ohella parhaat kansainvälisen tason valmentajat tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3211230- 568923
- 1375435
- 1443724
- 693628
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353594- 403318
- 592665
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak702373- 321887