Kojo arvosteli Suomalaista mäkivalmantajavalintaa kun ei olla valittu valmentajaa jo vuosi sitten. Kojon mielestä nyt ollaan myöhässä.
Jotenkin paistoi kommentista läpi oma halukkuus Suomen päävalmentajaksi. kojonkoskella loppuu pesti Norjassa 2010 ja todennäköisesti jatkoa ei ole tarjolla. Yrittikö Kojonkoski vihjata, että palkatkaa uusi päävalmentaja 2 vuodeksi ja kysykää häneltä halukkuutta vuoden päästä.
Kojonkoski puhu itsensä
4
655
Vastaukset
- talvena
näihin aikoihin Suomen mäkihypyn keskipisteessä Lahdessa keräsivät muutamat kaverit nimiä adressiin, että jos Mika Kojonkoski lajipäälliköksi meille. Mihinkähän sekin paperi hukkui vai paskoivatko kaverit housuihinsa loppumetreillä, kuten niin usein aikaisemminkin kun mäkihyppääjien huonoa asemaa on yritetty hoitaa kuntoon.
Ei tuollainen porukka parempaa johtajuutta edes tarvitse.- tarvitsee enään
Mika Kojonkosken alkaa tän viimeisen valmentajasopimuksen jälkeen valmentajatehtäviin.
Maailmalla on paljon tärkeitä virkoja mäkihypyn johtamisessa mihin Kojonkoski on ylivertainen vaihtoehto. Luulisi, että aivan mihin tehtävään vaan missä on hyppääjien turvallisuus ja lajissa viihtyminen etusijalla.
- Juha82
ollessaan päävalmentajana Suomessa.
Tehnyt vankkaa duunia Norjassa ja saanut paljon arvostusta siellä.
Mielestäni hän on saanut enemmän arvostusta Norjassa kuin mitä on saanut Nikunen Suomessa.- Kojonkoski on
Itävällan päävalmentajan ohella parhaat kansainvälisen tason valmentajat tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555397Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2143932Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962609Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59726