MIKSI NARTTU EI SYÖ?!?

Huolestunut mäyränomistaja

Mäyräkoirallani alkoi pari päivää sitten juoksut, eikä se ole suostunut syömään oikein mitään (ei raksuja, jauhelihaa, nakkeja, koiranmakkaraa...). Se on muutenkin tosi hoikka koira ja säännöstelee syömistään muutenkin. Miten voin olla varma ettei se näännytä itseään kuoliaaksi? Vai johtuuko syömättömyys vain alkaneista juoksuista ja sulhon kaipuusta? Onko muilla kokemuksia mäyräkoiran syömättömyydestä? Kertokaa! :))

2

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rhanna

      Älä ole turhaan huolissasi tuosta syömättömyydestä. Voi hyvinkin johtua juoksuista. Itselläni on mäykkyuros, joka tekee saman tempun joka kerta kun joku narttu on juoksullaan. Voi mennä jopa kolmekin päivää paastotessa. Pidä huoli että mäykkysi kuitenkin juo. Jos tuo syömättömyys jatkuu kovinkin pitkään, ota sitten yhteyttä vaikkapa eläinlääkäriin. Koirat paastoavat muutoinkin aian silloin tällöin.

    • keuruu

      minulla on kanssa koirat että eivät syö.minä olen laittanut ruoka öljyä ruokaan tuomoisen tee lusikalisen sekottanut sen ruokaan kyllä on maistunut rirsollekin koiralle.koita tuota konstia.meillä ainakin toimi.mäyräkoiran kasvattaja.ps joskus ei tämäkään toimi sit pitävät vain paasto aikaa huolehdi että jos ei syö että ainakin koira juo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      182
      1272
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      684
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      549
    Aihe