*glupsis*

auringonpistosko?

Menin kosimaan miestäni karkauspäivänä ja vieläpä julkisesti=D.
Vastaukseksi sain leveän hymyn ja myöntävän vastauksen ja tulisen suudelman..*huoks*. Samana päivänä ostettiin kihlat=p...
Puolisen vuotta ollaan keikuttu yhdessä ja olen edelleen kuin pilvissä.
Reilu vuosi sitten vannotin, etten rakastu enää... Mutta... Tämä mies vei jalat alta. En millään meinaa uskoa todeksi.
Tuntuu vaan, että elämä on liian lyhyt ja aika vierii vauhdilla eteenpäin.
Kaipa sitä kaikenlaista kokeneena ajattelee asioita eri tavalla. Tarkoitan tätä siis sillä, että mitä sitä turhia miettimään, että miksi ei nyt? Miksi pitäisi myöhemmin? Miksi pitää aina mukamas seurustella ainakin kaksi vuotta yhdessä, ennenkuin uskaltaa? Miksi?
Mun mielestä elämä on liian lyhyt pitkälle odottamiselle ja vatvomiselle. Se kuuluisa arki tulee. Tiedän sen, mutta nyt tuntuu hyvältä ja haluan elää tämän miehen kanssa loppuelämäni

3

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jul123

      Jos niin tuntuu ja on hyvä, miksi siis ei?

      Mielestäni asiat tehdään liian usein hankaliksi. Kysymyshän on tunteista ja todellisesta halusta sitoutua, siis kihlathan ovat lupaus naimisiinmenosta.

      Onnea teille!

      • *wiuhkisss*

        jotkut tuntuu vaan ja kauhistelevan näin sukkelaa tempausta=D..
        On kyllä niitäkin, jotka ovat vilpittömästi onnitelleet, toiset ovat jo aiemmin kyselleet, että koskas menette naimisiin? ( huumorimielellä... tosin ) =D.


      • jul123
        *wiuhkisss* kirjoitti:

        jotkut tuntuu vaan ja kauhistelevan näin sukkelaa tempausta=D..
        On kyllä niitäkin, jotka ovat vilpittömästi onnitelleet, toiset ovat jo aiemmin kyselleet, että koskas menette naimisiin? ( huumorimielellä... tosin ) =D.

        Meillä kihloihin meno meni hitaammin, mutta siitä naimisiin sitäkin nopeammin (niin nopeasti kuin sai järjestettyä).

        Huomasin tuon, mitä kirjoitin ylempään ihan omakohtaisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4954
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4829
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4238
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3018
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2669
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2219
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe