Tanskan

Eli Tanskassa suunnittelevat lakia, että TV-maksu olisi pakollinen kaikille. TV-maksu tulisi automaattisesti postin mukana jokaiselle.

Hamlet totesi jo aikoinaan: "Jotakin Tanskan valtioss' on mätää."
4359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuskin tuo Suomessa onnistuu. Kyllä maksuille täytyy joku peruste olla.

Äänestä

sairas menettely tänne tulisi jota ei ole vielä Tanskassakaan? Vittu pistäkää vaan kaikki nettiliittymälaskut niillekin joilla ei ole nettiä, liikennevakuutusmaksut niille joilla ei ole ajoneuvoa, koiraverot koirattomille ja ennakonpidätykset vähintään 50%:iin tulotasosta riippumatta! Kaikki maksut vaan kaikille perkele! Saadaan lisäpontta käsitteelle "oikeusvaltio"!

Vittu mitä touhua.

Äänestä
  • Hyvä idea. Kaikille pieni maksu kaikesta. Kiitos. Laitetaan viriämään.

    Äänestä

  • minister kirjoitti:

    Hyvä idea. Kaikille pieni maksu kaikesta. Kiitos. Laitetaan viriämään.

    Maksu myös siitä, että "saa" maksaa.
    Sehän on "palvelua".
    Siitä menee "maksupalveluvero".
    Vero taas on samalla "viesti" siitä, että maksu on maksettu. - Joten siitä menee "viestintävero".
    "Viestintäveron" vastaanottaja tarkastaa että vero on maksettu. - Joten siitä menee "viestintäveron tarkastusmaksu".
    Siitä taas...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


malli Suomeen? kirjoitti:

Eli Tanskassa suunnittelevat lakia, että TV-maksu olisi pakollinen kaikille. TV-maksu tulisi automaattisesti postin mukana jokaiselle.

Hamlet totesi jo aikoinaan: "Jotakin Tanskan valtioss' on mätää."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu